reklama

Vinice na Kampě: oslavy českého a moravského vína

reklama

Pražská Kampa je již řadu let dějištěm mnoha vyhledávaných gastronomických akcí a letos poprvé přivítá také vyhlášené producenty českého a moravského vína. Ti na malebném náměstíčku u Karlova mostu představí bohatství svých vinných sklepů.

V termínu 2. – 5. června vždy od 10:00 do 21:30 nabídne více než 20 stánků vybraná vína českých a moravských vinařů a řadu pochoutek, jako jsou sýry, uzeniny a studené i teplé delikatesy české i mezinárodní kuchyně. Všichni vystavovatelé sdílí společné hodnoty, kterými jsou kvalita, tradiční postupy a důraz na čerstvost surovin. Návštěvníci budou mít příležitost se setkat a pohovořit přímo s producenty jednotlivých značek vín a dozvědět se více o českých vinařských tradicích.

Vinařství je již po staletí součástí naší historie. K jeho rozvoji přispěl také Karel IV., jehož 700. výročí narození letos slavíme, a proto je historické centrum Prahy jako místo konání této akce velmi příhodné. Návštěvníci se zde budou moci přesvědčit, že po několika staletích péče o vinice a předávání vinařské tradice je české a moravské víno právem zařazováno mezi světové špičky.

A protože k dobrému vínu a jídlu patří také hudba, ani ta zde nebude chybět. Bohatý program hudebních vystoupení v rytmu swingu, jazzu a s přispěním speciálního hosta z Francie – kapely Karpatt, dotvoří jedinečnou pohodovou atmosféru tohoto prvního červnového víkendu. Slavnostního zahájení akce se ve čtvrtek 2. června v 10:30 ujme známý český herec Tomáš Matonoha.

Akce se uskuteční pod taktovkou Thomase Boutona, Francouze žijícího v Čechách, organizátora vyhlášených Francouzských trhů. „Česká vína skrývají mnoho pokladů, které bychom rádi účastníkům akce pomohli objevit,“ říká Thomas Bouton a dodává: „Jako pravidelný konzument francouzských a českých vín pozoruji, že se kvalita českých vín neustále zlepšuje, a to zejména u červených. U bílého a růžového je několik českých odrůd, které ve srovnání se zahraničními preferuji.“ Celý program je pro všechny návštěvníky zdarma.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama