reklama

Kaspar Melichar debutuje Velkou derniérou

reklama

Secesně-folkové duo Kaspar Melichar, které tvoří hudebník a básník Milan Urza a pianista Robert Rajs, vydává debutové album Velká derniéra. Muzikanti známí především z kapely První hoře potěší tentokráte příznivce moderně laděného folku, na jehož vlně pod vlajkou Kaspar Melichar připlouvají.

Skladby jsou okořeněny špetkou elektroniky, hrstí melancholie a snů a protkány nadějí a smířením prostřednictvím poetických českých textů. Vydání desky avizuje videoklip ke skladbě Závrať„Klip k písni Závrať je pro mě cenný tím, že jsme si ho vytvořili sami vlastními silami, bez nějakého týmu, jen s kameramanem Honzou Škopem,“ uvedl Milan Urza a dodal: „Na jeden den jsme jako správní pražští kavárníci zabrali proslulou kavárnu Liberál a výsledkem je tenhle jednoduchý, ale upřímný klípek. A podobně jsme natočili i naši debutovou desku – jako odraz tvůrčí radosti, jako osobní vyznání a zpověď uprostřed zrychleného, přeprodukovaného a příliš nablýskaného světa. Práce na ní trvala bezmála rok a půl a já jsem upřímně šťastný, že můžu na světě přivítat tuhle lehce temnou, lehce melancholickou i lehce podivuhodnou desku.“

Kaspar Melichar plánuje představit album i naživo. Nejblíže vystoupí v den jeho vydání 26.5. v pražském Café v lese, a to v rámci dvojkoncertu s Barborou Mochowou.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama