reklama

U Bontonfilmu vychází Iñárritův oscarový Revenant: Zmrtvýchvstání s Leonardem DiCapriem

reklama

Na BD a DVD u společnosti Bontonfilm vychází ve středu 17.5., oscarové americké drama Alejandra Gonzála Iñárritu Revenant: Zmrtvýchvstání, natočený podle stejnojmenné knihy Michaela Punkeho. Snímek, který obdržel více jak sto nominací na nejrůznější filmové ceny, je inspirován skutečným životním příběhem hraničáře Hugha Glasse, kterého mistrovsky ztvárnil Leonardo DiCaprio. Film byl oceněn mj. čtyřmi cenami BAFTA, třemi Zlatými glóby a třemi Oscary.

Americký západ, Jižní Dakota, 1823. Místo a čas s hodně relativní hodnotou lidského života. Zkušený lovec a trapper Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) je se svým synem na výpravě s lovci kožešin. Uprostřed hlubokých lesů vzdorují nečekaným útokům indiánů a musí na své pouti překonávat nemilosrdnou, zatím nezmapovanou krajinu plnou nástrah. Glassovi se stává osudným střet s rozzuřenou samicí medvěda grizzlyho.

Medvědí útok sice přežije, ale je těžce zraněný a lovecká výprava se musí rozdělit. Zatímco většina lovců pokračuje v cestě, s Glassem a jeho synem zůstanou jen dva muži, John Fitzgerald (Tom Hardy) a Jim Bridger (Will Poulter). Ti více méně jen čekají, až zemře, aby jej pak pohřbili a mohli pokračovat v cestě. Ale zraněný lovec stále neumírá, a tak se Fitzgerald rozhodne čekání na nevyhnutelné zkrátit. Při pokusu o nedobrovolnou eutanázii ho však přistihne Glassův syn, kterého Fitzgerald zabije. Ještě živého Glasse pak zahrabe v hrobě a spolu s Bridgerem zmizí.

Jenže Hugh má hodně tuhý kořínek. V naprosto zuboženém stavu vyleze z vlastního hrobu, zoufale se potácí čarokrásnou, ale zcela lhostejnou krajinou. Při životě jej drží především nenávist a touha po odplatě. Musí překonat brutální zimu a hlad, divoké řeky, bojovné indiánské kmeny a dokonat svou pomstu.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama