reklama

VIP podpořily vznik útulku, ve kterém budou psi “rádi“

reklama

Každý pes nemá to štěstí, že by se dostal do rodiny, která ho bude milovat a celý život respektovat jeho potřeby. Někteří psi proto končí v útulcích. Aby pro ně nebyl pobyt stresující, spojil se prodejce chovatelských potřeb Hunter – Just your friend s neziskovou organizací, která buduje veselý útulek pro psy v Lhotkách u Malotic s termínem otevření do začátku léta. Podpořit tento nápad přišly i některé naše VIP se svými psy.

Primárně Hunter kontaktoval Patricii Solaříkovou, která dlouhodobě neziskovou organizaci podporuje každoroční tvorbou charitativních kalendářů a Sandru Novákovou, která si právě zde vybrala psí parťačku pro svůj život. Děvčatům byl zástupci firmy udělen titul První patronka Hunter a slavnostně je při této příležitosti dekorovali. „Když se jedná o pomoc zvířatům, jdu po hlavě téměř do všeho. V tuhle chvíli mám ohromnou radost z toho, že se Hunter rozhodl s námi spolupracovat a urychlit tak výstavbu kotců a vlastně celého útulku, ve kterém budou psi mít v přechodném období radost ze života,“ komentovala nadšeně patronka Patricie Solaříková rozhodnutí značky Hunter pomoci založit útulek, který tu doposud nebyl.

Podpory je více 

Cílem je vybudovat místo, kde se budou mít psi ve svém dočasném domově více než dobře a kam se i lidé budou rádi vracet a trávit zde svůj volný čas například venčením psů, hraním a mazlením se s nimi, v případě, že si vlastního psa nemohou dovolit. Zástupci firmy Hunter chtějí, aby v novém útulku bylo teplo, sranda, dostatek psích hraček a dobrého jídla a aby si tu psi měli chuť společně hrát. „Vymysleli jsme společně několik forem podpory, abychom vše urychlili. Jednou z nich je zahájení prodeje klíčenek v hodnotě dvou set korun, které budou k sehnání v prodejně na Malé Straně v Praze a na Velkém náměstí v Hradci Králové. Celá částka půjde na výstavbu kotců pro psy v novém útulku a jejich vybavení,“ představil první variantu manažer společnosti Hunter – Just your friend Václav Žák. Hunter navíc ze svých prodejen udělal i sběrné místo, kam mohou lidé nosit jak finanční příspěvky do zapečetěné pokladny, tak i jakékoliv jiné věcné dary. Největší a dlouhodobou pomocí však budou pravidelné měsíční finanční příspěvky v hodnotě tří procent z tržeb prodejny na Malé Straně. „Když jsem před třemi lety kývla na nabídku nafotit charitativní kalendář na podporu psích útulků, netušila jsem, že se díky jedné fotce stanu majitelem psa. Bambulku tehdy přidělili na focení mně a já si od té chvíle nedokázala představit, že ji nechám jít,“ komentovala své první setkání s organizací, která veselý psí útulek s pomocí značky Hunter staví, patronka Sandra Nováková a pokračovala: „Život se psem je zcela jiný. Musíte mu věnovat čas, i když ho zrovna příliš nemáte, všechny svoje aktivity musíte najednou přizpůsobit jemu. Ale ta energie a láska, kterou vám za to vrací… ta stojí za to.“ 

Každá koruna dobrá 

Radost opuštěným psům přišli do prodejny na Malé Straně, kromě nově jmenovaných patronek, udělat i Lenka Zahradnická s fenkou Františkou a Yemi A.D. s fenkou Summer, kteří patří mezi známé pejskaře a tudíž vědí, co všechno psi pro svůj spokojený život potřebují. „Lidé by pro němé tváře měli dělat víc, aby jim alespoň částečně vrátili jejich lásku. Máme se od nich co učit,“ připomněla Lenka Zahradnická. Společně se zástupci prodejny Hunter jim všichni vybrali dárky, mezi kterými nechyběly pelíšky, misky, pískací i plyšové hračky, obojky a pro největší radost psů nezapomněli ani na kvalitní krmivo a lahodné pamlsky. Aby si tyto dárky mohli psi, kteří jsou do doby dostavení útulku v dočasných péčích, ihned začít užívat, rozvezly se jim ještě týž den dodávkou doslova až pod čumáky. „Každá koruna znamená zvýšení šance pro psa v nouzi. Proto jsme velmi vděčni firmě Hunter, která si náš dlouhodobý projekt vybrala a rozhodla se nás na naší cestě podpořit,“ děkovala zakladatelka útulku a současně ředitelka o.p.s. Dogpoint Michaela Zemánková, kterou doprovázela fenka Channel hledající domov.  VIP nezapomněly ani na své psy, se kterými do prodejny přišly. Když už se jejich osrstění kamarádi na vodítkách vyloženě nemohli udržet, vypustily je naráz po prodejně a v tu chvíli začala mela! Psi se začali prohánět po celé prodejně, okusovat se, válet se po zemi, z regálů tahali hračky, pamlsky a i přesto, že byl všude během pár minut (slušně řečeno) nepořádek jak v tanku, byla radost na tu taškařici pohledět. Klobouk dolů před celým tímto týmem. To, co dělají, je skutečně nedocenitelné. Držím všechny palce, aby se co v nejkratší době vybralo co nejvíce peněz a jejich poslání mohlo dál pokračovat,“ popřála v závěru organizaci Sandra Nováková.

Foto: Hunter – Just your friend

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama