reklama

Vulkanickému vínu vdechla život žena, za vznikem vinic stojí Karel IV

reklama

Krajina v srdci Českého středohoří je okouzlující. Jeho součástí je také přírodní památka Blšanský Chlum, která je domovem nejen ojedinělých druhů živočichů a rostlin, ale od dob Karla IV. zde hrdě roste také réva vinná. Právě on na tomto netradičním místě s vulkanickým podložím a specifickým mikroklimatem založil vinice.

Dnes se tady stejně láskyplně prochází Kateřina Mikulíková. Její život je spjatý s vínem, ostatně o tom vypovídá i její moto “Můj život je víno, vínu dávám život.”. WILOMENNA je její umělecké dílo. Osobnost mladé a nespoutané ženy se odráží ve vínech, která se vyvíjí a zrají, stejně jako vinařka sama. Na vinařskou cestu přivedla Kateřinu její rodina. Co se týče cesty podnikání, tu si Kateřina úspěšně prošlapává zejména díky podpoře a mentoringu svých investorů.

Objevit WILOMENNU mohou milovníci kvalitních vín na některé z mnoha degustací, které Kateřina připravuje. Lahev sektu WILOMENNA přitom otevírá šavlí v „kabelkovém“ provedení. „Sabráž provádím klasickou šavlí, malou sekyrkou, momentálně nosím v kabelce takovou malou šavličku. Když vyrážíme na akci, nebo třeba na soukromou zahradní party, je to praktické  směje se.  

A co si z nabídky Wilomenna vybrat? „Mým největším miláčkem je naše svatovavřinecké z šedesátiletých keřů,” odpovídá Kateřina Mikulíková. Mám ovšem ráda všechna naše vína a otevírám je kolikrát jindy, než je obvyklé. V zimě si dám s chutí vychlazené růžové a v létě zase plné tříslovité červené. Nenechávám se spoutat zvyklostmi.” 

Vinařství WILOMENNA zahrnuje 35 tisíc keřů vinné révy, ze kterých ročně vzejde stejný počet lahví. Vznikají tu bílá, růžová a červená vína i sekty. V nabídce jsou především vína suchá a často se jedná o takzvaná cuvée, což Kateřina s nadšením vysvětluje. “Rádi si hrajeme a zkoušíme nové kombinace. V cuvée se odrůdy vzájemně doplňují, jak v chuti, tak ve vůni, harmonizují se. Nyní máme nově například hravé Samba Cuvée, nebo výraznější Wrislet Cuvée”.

Sedmdesát metrů dlouhý vinný sklípek WILOMENNA se může hrdě postavit vedle vyhlášených moravských kolegů. Vinařství nabízí i prohlídky vinohradu spojené s degustací a pravidelně každý pátek prodej přímo ze sklepa.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama