reklama

Vysoká hodinářská, to jsou novinky od značky Cartier

reklama

Vysoké hodinářství a vysoké šperkařství: dva stěžejní pilíře domu Cartier, jejichž propojení je jedním ze zlatých hřebů jejich portfolia. Velmi vzácné, jedinečné a osobité kreace, ikonické kusy vysoké hodinařiny, umělecká řemesla i dámské hodinářské komplikace – odhalení nového světa formy a stylu, které vytvářejí magický svět Cartier plný vynalézavosti, odvahy a překonávání nemožného.

Rotonde de Cartier day

Model Rotonde de Cartier Day/Night Retrograde Moon Phases propůjčuje svůj velkorysý ciferník dvěma z nejvelkolepějších přídavných zařízení vysokého hodinářství: ukazatel dne a noci a zpětný ukazatel měsíčních fází. Zleva doprava, od východu k západu, Slunce a Měsíc se střídají napříč pohyblivou částí v horní polovině ciferníku. Ve jeho spodní části se pak pohybuje ručička ukazující jednotlivé fáze měsíce. Dvojitá komplikace je zasazená do temně modrého ciferníku potaženého smaltem s jemnými zlatými třpytkami evokujícími hvězdy na obloze. Jednotlivé fáze měsíce jsou osazeny diamanty a safíry. Luneta pouzdra z 18 karátového bílého zlata potaženého rhodiem je po obvodu osázena diamanty.

Earth and Moon

Skrze otevřený číselník a unikátní komplikace, hodinky Rotonde de Cartier Earth and Moon, ve kterých jsou soustředěny nejvyšší technické a estetické charakteristiky domu, navazují na významné tradice vysokého hodinářství značky Cartier. Svůj název hodinky nesou podle subciferníku vyobrazujícího Zeměkouli a Měsíc. Ty jsou ukryty mezi skeletonovými římskými číslicemi v pouzdře z růžového zlata a vyrobeny z leštěného meteoritu, který podtrhuje astrální tématiku modelu. Zobrazení na ciferníku Rotonde de Cartier Earth and Moon je dokonalou souhrou indikací: na jedné straně aktuální místní čas a druhé časové pásmo zobrazené na 24-hodinovém disku, na druhé straně pak lunární zobrazení ve vzájemné závislosti s tourbillonem a indikátorem měsíční fáze. Aktuální měsíční fáze se odhalí po zmáčknutí tlačítka na pozici 4 hodin, které způsobí posunutí disku a zakrytí tourbillonu přesně dle tvaru Měsíce na obloze.

Clé de Cartier automatic skeleton

Linie, objem, pohyb: styl Cartier je založen na síle designu a poslední z modelů vyrobených v roce 2015, Clé de Cartier, je toho důkazem. Název odkazuje na tvar korunky, jejíž příjemný klikavý zvuk vydávaný při otáčení připomíná tradiční otáčení klíčku na hodinách. V novém modelu Clé de Cartier Automatic Skeleton Cartier představuje kalibr 9612, který je prvním skeletonovaným strojkem domu s automatickým nátahem. Vědecky navržen tak, aby podtrhl jeho vysokou estetičnost, kalibr v sobě odráží důmyslnost a vynalézavost hodinářského domu. Výzvou bylo skeletizovat a zároveň ukrýt oscilační váhu při současném zachování efektivity nátahu. Toho bylo dosaženo stanovením dokonalé rovnováhy mezi její tloušťkou a průměrem pomocí optimální váhy rotoru z 22 karátového zlata. Pouzdro z palladia doplněné o aligátoří řemínek je k dispozici také ve variantě s diamanty. Skeletonové hodinky Cartier posouvají mimořádný model Clé de Cartier do zcela nové dimenze.

Panter je tu

Panter je ve světě Cartier všudypřítomným symbolem. Ať už figurativní nebo abstraktní, dodává kreacím Cartier ženskost a propůjčuje jim svoji propracovanou siluetu. Na hodinkách Panthères et colibri je panter vyobrazen odpočívající s kolibříkem nad hlavou. Kouzelný výjev se v momentě stlačení korunky promění a odhalí panteří mládě ukryté v tlapách matky, nyní hravě pronásledující zlatavého ptáka. Takto aktivovaný mechanismus je ve skutečnosti ukazatelem rezervy chodu. V novém kalibru 9915 MC je zbývající čas ukazující časovou rezervu, za kterou je manufakturní mechanický strojek s manuálním nátahem potřeba natáhnout, indikován délkou trajektorie ptačího letu. Estetika hodinek je se svým propracovaným zdobením ohromující: rhodiované pouzdro z 18 karátového bílého zlata je osazeno 314 diamanty briliantového brusu a tvoří kontrastující aureolu světla kolem temně černého ciferníku. Impozantní šelma je vyvedena z bílého zlata posázeného diamanty  a skvrnami z černého šperkařského smaltu.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama