reklama

Vzpomínkové turné završí ALICE v rodné Plzni!

reklama

Letošní rok je pro rockovou skupinu Alici jubilejní, slaví 25. výročí. Proto se muzikanti v čele s Danem Bártou domluvili, že zavzpomínají na staré dobré časy a vyrazili na neopakovatelné vzpomínkové turné s názvem 100/4 TOUR. Velmi úspěšná šňůra koncertů po celé České republice proběhla začátkem letošního roku. To ale není konec. Turné má dohru v podobě srdcového koncertu v rodné Plzni, který se uskuteční 28. května od 20.00 v prostoru DEPO2015.

Světlo světa spatřila rocková skupina Alice na počátku devadesátých let. Vzestup plzeňské kapely byl rychlý a divoký. Fanoušci se nemohli nabažit skvělých hitů, jakými jsou Ani náhodou, Hej, ty!, A to tě trochu bolí, Slepej mladej mrtvej a mnoho dalších.

Během zcela výjimečného, výročního turné navštívila Alice Ostravu, Zlín, Krnov, Chomutov, České Budějovice, Pardubice, Olomouc, Brno, Ústí nad Orlicí, Prahu, Mladou Boleslav a Jablonec nad Nisou. Celé turné ukončí plzeňský koncert, který bude nabitý tím nejlepším, co může Alice nabídnout. Skupina zahraje na počest svého čtvrt století starého hudebního počinu ve své nejslavnější sestavě: Dan Bárta – zpěv, Lumír Václavík – sólová kytara, Martin Střeska – kytara, Zdeny Podskalský – baskytara a Jiří Mikeš Milý – bicí.

Jak sama kapela tvrdí, turné není žádným comebackem, ale jde pouze o chvilkové oživení vzpomínek. “Vyjeli jsme kdysi z Plzně a vracíme se do ní uzavřít si tuhle další kapitolku v dějinách skupiny, tu s názvem 100/4. Ta šňůra byla super, první dvě hraní jsme se trochen oťukli, bylo to drobet profesionálnější, ale pak už jsme drtili jak zamlada. Já si to užil moc, až jsem se, upřímně řečeno, pozastavil nad tím, jak moc mě to bavilo,“ popisuje Dan Bárta své zážitky z turné.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama