reklama

Za vánoční dekorace Češi utratí tisíce. Trendy letošní výzdoby představí výstava Flora Pragensis

reklama

Češi utratí za vánoční svátky miliardy. Největší položky ve vánočním rozpočtu tvoří dárky, jídlo a výzdoba. Vánoční stromky, adventní věnce, svíčky, ozdoby a dekorace – to jsou věci, bez kterých si většina českých domácností Vánoce neumí představit. Za výzdobu neváhají Češi utratit tisíce. Co bude během letošních vánočních svátků „in“ ukáže prodejní výstava Flora Pragensis. Ta se koná od 7. do 9. prosince v areálu Střední odborné školy Jarov.

Flora Pragensis s podtitulem Vánoce ve všech podobách i dobách se koná letos už pošesté. Samotné výstavě bude předcházet soutěž studentů zahradnických oborů.  „Zúčastní se 26 soutěžících ze 13 zahradnicky zaměřených škol z celého Česka. Vlastní soutěž probíhá ve čtvrtek 7. prosince od 9 do 16 hodin.

Soutěžící budou mít tři úkoly – výrobu a ozdobení adventního věnce, přípravu svícnu na štědrovečerní stůl a ozdobení vánočního stromku. V dalších dnech bude následovat prodejní výstava nesoutěžních výrobků. Soutěž je samozřejmě přístupná veřejnosti a vstupné na soutěž i následnou výstavu je zdarma,“ popsal Miloslav Janeček, ředitel Střední odborné školy Jarov (SOŠJ).

Prodejní výstava se bude konat ve společenském sále Střední odborné školy Jarov v pátek 8. prosince od 9 do 16 hodin a v sobotu 9. prosince od 9 do 13 hodin. „V sobotu bude zároveň probíhat den otevřených dveří. Návštěvníci tak mohou spojit příjemné s užitečným – nakoupit si vánoční výzdobu a prohlédnout si prostory školy,“ doplnil Miloslav Janeček.

Flora Pragensis je jedinou floristickou soutěží vazby a aranžování s vánoční tematikou v Česku. Návštěvníci tu uvidí nejen originální výzdobu, ale dozvědí se, jaké budou trendy letošních vánočních svátků.Letošní Vánoce nemají určenou barvu, ale trendy se ubírají k návratu k přírodě.

Populární jsou dřevěné ozdoby, větvičky s lišejníkem, suché plody, konopné a jutové provázky a stuhy. Pro návštěvníky budou ale připraveny různé varianty věnců – barvy i třpyt, který k vánocům také patří. Návštěvníci si budou moci zakoupit například adventní věnce v cenovém rozmezí od 285 do 310 korun, sadu čtyř adventních svíček za 45 a 50 korun nebo vánoční svícny a domovní znamení za zhruba 190 korun,“ prozradil Jan Stibor, hlavní florista Střední odborné školy Jarov.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama