reklama

Závěr sezony v Divadle Bolka Polívky: Premiérový Re:kabaret Re:publika

reklama

Závěr divadelní sezony se blíží a v Divadle Bolka Polívky (ale i v jeho okolí) bude plný zajímavých akcí. Ještě před tím, než se některé z inscenací přestěhují na Letní scénu na nádvoří Staré radnice v Brně, je na 13. červnanaplánována poslední premiéra sezony. Tou se stane další díl oblíbeného Re:kabaretu, tentokrát věnovaného 100. výročí vzniku republiky. Uskuteční se netradičně v Rotundě na brněnském výstavišti v rámci festivalu Re:publika 1918–2018. První reprízou 22. června se pak Re:kabaret vrátí do Divadla Bolka Polívky.

Odpoledne před představením na Jakubském náměstí vypukne čtvrtý ročník happeningu k závěru sezony, Jakubák Open 2018. Nebudou se však jen závodně cvrnkat osvědčené kuličky, ale kolemjdoucí se například stanou svědky exteriérové inscenace Funebráci o pohnuté cestě s nebožtíkem, kterého není kam pohřbít, a také se jim přestaví Liga vozíčkářů.

V nabitém červnovém programuse v divadle objeví také brněnská premiéra rozpustilé frašky Brouk v hlavěz divadla Studio DVA,nebo drama Pankrác ’45ze Švandova divadlav Praze.Příznivci kvalitní muziky si pak 23. červnamohou užít koncert svérázné jazzové legendy Laca Décziho a jeho kapely Celula New York.

Tipy z Divadla Bolka Polívky:

13. 6., 22. 6. Re:kabaret Re:publika aneb S cenzurou na věčné časy

Autor:Vojtěch Fatka, Matěj Randár / Režie:Roman Groszmann / Dramaturgie:Matěj Randár / Scénografie:Jaroslav Milfajt / Hrají:Filip Teller, Pavol Seriš, Mariana Chmelařová, Miroslav Sýkora, Jaroslava Sýkorová, Michal Chovanec, Ondřej Klíč, Jan Šprynar, kapela VeHiBa (Veronika Bartošová, Jan Kyncl, Aleš Vosáhlo, Jakub Kočička a Martin Švéda)

Speciální vydání Re-kabaretu věnované 100. výročí vzniku Československa! S Re:kabaretem tentokrát procestujeme 100 let republiky a okusíme vše dobré i zlé, co se událo na poli kulturním a uměleckém. Průvodcem bude Cenzura, jejíž do dnešní doby sahající chapadla svazují lidi s nepohodlnými či kontroverzními názory. Připomene tvorbu perzekuovaných i režimem podporovaných umělců, kteří nás bavili jak z divadelních forbín, televizních obrazovek, tak i zpoza dveří trezoru. Re-kabaret budou provázet dobové písně v interpretaci kapely VeHiBa.

  • 6. v 18.00 Rotunda – Veletrhy Brno – Výstaviště
  • 6. v 19.00 Divadlo Bolka Polívky

    17. 6. od 19.00 Brouk v hlavě (Studio DVA divadlo)

Autor: Georges Feydeau

Režie: Milan Schejbal

Hrají: Filip Blažek, Roman Štabrňák, Jitka Schneiderová, Michal Slaný, Lukáš Král, Lucie Pernetová / Anna Fixová, Petr Pěknic, Štěpán Benoni, Berenika Kohoutová, Jiří Ployhar, Kristýna Janáčková, Lukáš Kofroň / Václav Liška, Mojmír Maděrič

Nejhranější dílo francouzského dramatika Georgese Feydeaua patřící mezi nejslavnější situační komedie všech dob. Co mají společného téměř dokonalý manžel pan Champboisy s poněkud slaboduchým hotelovým sluhou Boutonem? Jak dopadnou záletníci a čím budou potrestáni? A kdo vlastně nasadil paní Marcele brouka do hlavy? V proslulé dvojroli se představí Filip Blažek.

20.6. od 19.00 Pankrác ’45 (Švandovo divadlo)

Autor, režie: Martina Kinská

Hrají: Klára Cibulková, Réka Derzsi, Eva Josefíková / Denisa Barešová, Andrea Buršová, Bohdana Pavlíková

V jedné cele se v pankrácké věznici sejdou herečky Adina Mandlová a Lída Baarová, Hana Krupková, spolupracovnice parašutistů výsadku SILVER A, židovka Julie a neznámá žena. Kdo z nich bude odsouzen? Stačí k tomu, že Adina Mandlová natočila za války jeden německý film? Že byla Lída Baarová před válkou milenkou Josepha Goebbelse? Jak se provinila Hana Krupková, která pomáhala parašutistům? A přeživší z Osvětimi Julie? Jaké tajemství si s sebou nese ona neznámá? Hra Martiny Kinské vznikla na základě skutečných životních událostí jednotlivých postav.

22.6. od 15.00 Jakubák Open 2018 – turnaj ve stolních kuličkách na Jakubském náměstí aneb „Neboj se a cvrnkni si“

Legendární happening na Jakubském náměstí předznamenává konec divadelní sezony. Kromě tradičního turnaje v kuličkách na návštěvníky čeká také hudba, dobré občerstvení či exteriérová inscenace Funebráci. Ta vypráví o neobyčejné cestě s nebožtíkem, pro něhož nikde není místo.

23.6. od 19.00 Koncert Laco Déczi & Celula New York

Jedna z největších postav československého jazzu – brilantní trumpetista, hudební skladatel a malíř Laco Déczise svou kapelou Celula New Yorkvystoupí od 19 hodin v Divadle Bolka Polívky.Nenechte si ujít mimořádný hudební zážitek.

22.7. – 5. 8. Letní scéna Divadla Bolka Polívky

V termínu 22. července – 5. srpna, kdy se na nádvoří Staré radnice v Brně odehraje již třetí ročník Letní scény Divadla Bolka Polívky.  V termínu 22. července – 5. srpnase na nádvoří Staré radnice v Brně uskuteční již třetí ročníkLetní scény Divadla Bolka Polívky. Ten nabídne vybrané inscenace z repertoáru Divadla Bolka Polívky i zajímavé inscenace z nabídky partnerských divadel, jako jsou divadlo Studio DVA, divadlo Komediograf a především neopakovatelnou atmosféru divadla pod širým nebem s výraznými hereckými osobnostmi.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama