reklama

Zpěvačka I am Rosie vydává nový klip a 25. září chystá v Praze první živý koncert

reklama

Modrovlasá, nepřehlédnutelná, talentovaná. Zpěvačka I am Rosie, objev tuzemské electro-popové scény, představuje nový videoklip ke zbrusu nové skladbě Can see You – zde. Unikátní projekt vypovídá o bourání rasových a genderových předsudků a hranic mezi lidmi. Na videoklipu se podílelo 55 tvůrců, vyniká propracovanou technikou i oslnivým stylingem a premiéru bude mít už 25. zářína Release koncertu I am Rosie v pražském Rock Café.

Zpěvačka I am Rosie na sebe upozornila již dvěma videoklipy ke skladbám Room 594 (podle které se nazývá také její debutové, v dubnu vydané, EP) aAddicted. 

Videoklip k  taneční novince Can see You vznikal čtyři dny a natáčel se na osmi místech. Režiese ujal Jan Moravec se svým týmem z Los Rentalos a zafascinujícímstylingem stojí šperkařka a designérka Tereza Otahalíková, která pro účinkující vyrobila na míru také speciální doplňky. Značnou část stylingu účinkujících tvoří rovněž oděvy značky AiMnávrhářky Michaely Hriňové, které představila na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Weeku.

„Nedokážu ani popsat, jak strašně šťastná, vděčná a hlavně pyšná na tenhle projekt jsem. Jsem moc ráda, že jsem opět spolupracovala s Honzou Moravcem a že jsme díky němu vytvořili něco takového. Nejen, že se mi splnily všechny představy a sny o tom, jak by měl klip vypadat a co by v něm mělo být, ale dokonce předčily moje očekávání,“říká I am Rosie o novince Can see You, která pojednává o boření hranic mezi lidmi a o jinakosti každého z nás. Podle jejích slov je klip záměrně plný kontrastů a různorodosti. „I proto jsem do něj oslovila naprosto odlišné typy lidí. Šlo mi o to, aby podpořil osoby různých sexuálních orientací či barvy kůže. Aby zboural předsudky. Je to také klip pro lidi, kteří se cítí opuštění s pocitem, že nikam nepatří. Každý ale někam patří – to, že vypadá jinak nebo se odlišně obléká, vůbec nic neznamená,“vysvětluje I am Rosie.

Režisér klipu Jan Moravec k realizaci říká: Tohle video je spojení tří věcí, které miluju: příběh, stylizace, a výrazný interpret. Byla výzva všechno  časově zvládnout, ale měli jsme skvělý tým tanečníků, modelů a herců, kteří před kamerou fungovali skvěle a zároveň se doplňovali. Rosie je neřízená střela, u které si můžete být dopředu jisti jen jedním, a to že každý záběr s ní bude nový zážitek.“

Ve videoklipu Can see You vystupují v hlavních rolích Don Mulefu, Marie Cikhartová, Jiří Gross a Jakub Vaverka. V několika scénách využili tvůrci speciální filmařské efekty a klip vyniká také výjimečným stylingem a nečekanými kamerovými efekty. Mísí v sobě výtvarné motivy vycházející z fúze neonové kultury, historického dobového zlacení a nespoutané přírody. Děj skladby je zasazen do prostoru, který nemá konkrétní časové zařazení. Postavy, které v něm vystupují, jsou z různých prostředí a hledají cestu k sobě navzájem. 

Příběh písně Can see You se odehrává na pozadí pozoruhodné doby, jehož součástí je hon po odlišnostech. Interpretka I am Rosie v klipu působí jako vedlejší role pozorovatelky a zároveň vypravěčky. 

Ve videoklipu si poprvé zahrála stávající kapela I am Rosie ve složení Adam Vychodil (bicí), Vašek Vávra (baskytara) a Martin Molliy (kytara). 

Kapela v čele s I am Rosie představí novinku Can see You živě na koncertě spojeném s oslavou a křtem klipu 25. září od 20:30 v Rock Café. Koncert a prostory pražského klubu budou tematicky laděné do atmosféry videoklipu a účastníci přenesou přímo do jedné ze scén. Originální kostýmy pro I am Rosie a kapelu vytvoří pro pražský koncert designérka Tereza Otahalíková.


I am Rosie se narodila v Praze, od čtyř do patnácti let zpívala ve sboru Bambini di Praga, chodila na hodiny klavíru a zpěvu. V 15 letech natočila svůj první song: „Zpívání ve sboru mě moc bavilo, ale vždycky jsem chtěla mít vlastní, originální projekt. Nechtěla jsem skončit jako ´jedna z mnoha´, jak to ve sboru obvykle chodí. Moje vize přesahovala mnohem dál. V pubertě jsem si prošla dost bouřlivým obdobím, z hodné, slušné holky, studentky prestižního gymnázia, se stala rebelka s fialovými vlasy. Začala jsem hodně poslouchat zahraniční muziku, natrefila jsme na electro pop a zjistila, že to je přesně to, co mi sedne, co bych chtěla dělat a pořádně u nás rozjet. Všichni mě zrazovali, že to bude dlouhá a těžká cesta – a měli pravdu. Ale rozhodně nelituju!“Talentovaná hudebnice začínala jako většina muzikantů bez peněz a kontaktů. Chodila občas i do tří prací najednou, aby našetřila dost peněz na hudbu. Dnes na to vzpomíná jako na dobrou, i když tvrdou lekci. 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama