reklama

Zpěvačka I am Rosie zveřejňuje klip k novému singlu Addicted

reklama

I am Rosie– vzhledem i hudebním projevem nepřehlédnutelný objev tuzemské electro-popové scény. I am Rosie odlišují nejen modré vlasy, ale také odhodlání dělat věci jinak než ostatní. Značnou pozornost vyvolal už její první klip Room 594 dotýkající se tématu zakázané lásky a na jeho úspěch teď navazuje novinka Addicted, opět s provokativním příběhem. Oba singly předznamenávají debutové EP, ohlášené na první polovinu letošního roku.

Vizuální podobu dal písni Addicted režisér Benjamin Buttler, který má za sebou spolupráci na klipech Lenny či Paulieho Garanda. Klip Addicted je situován do Ameriky 90. let, zachycuje mladý zamilovaný pár, jenž se ocitne bez peněz a bezvýchodnou situaci se rozhodne řešit krádeží auta. „Ten příběh je o tom, že když se dostaneš do svízelné situace, zpravidla nedomýšlíš následky a pak je fakt jednoduché jedním rozhodnutím všechno podělat,“říká na vysvětlenou Rosie a dodává:„V každém klipu, tak jako v mých písničkách, je kus mě. Baví mě natáčet příběhové klipy, takový můj deníček. Addicted je jeden ze tří mini filmů, který nakonec budou tvořit celek.“

Klip Addicted: https://www.youtube.com/watch?v=kTYzi8eIETQ

Rosie se narodila v Praze, od čtyř let do patnácti zpívala ve sboru Bambini di Praga, chodila na hodiny klavíru a zpěvu. V 15 letech natočila svůj první song: „Zpívání ve sboru mě moc bavilo, ale vždycky jsem chtěla mít vlastní, originální projekt. Nechtěla jsem skončit jako ´jedna z mnoha´, jak to ve sboru obvykle chodí. Moje vize přesahovala mnohem dál. V pubertě jsem si prošla dost bouřlivým obdobím, z hodné, slušné holky, studentky prestižního gymnázia, se stala rebelka s fialovými vlasy. Začala jsem hodně poslouchat zahraniční muziku, natrefila jsme na electro pop a zjistila, že to je přesně to, co mi sedne, co bych chtěla dělat a pořádně u nás rozjet. Všichni mě zrazovali, že to bude dlouhá a těžká cesta – a měli pravdu. Ale rozhodně nelituju!“Talentovaná hudebnice začínala jako většina muzikantů bez peněz a kontaktů. Chodila občas i do tří prací najednou, aby našetřila dost peněz na hudbu. Dnes na to vzpomíná jako na dobrou, i když tvrdou lekci.

Spolu s vydáním prvního EP I am Rosie chystá také živé koncerty s kapelou, kterou před několika měsíci dala dohromady. Velké stage, bezprostřední kontakt s publikem, adrenalin při prvním kroku na pódiu, skvělá show…  tohle I am Rosie prostě miluje: „Bude to nářez! Chci ukázat lidem, že je možné být sám sebou, dělat hudbu jinak a zároveň být úspěšný.  Motivovat je, aby více poslouchali a dali šanci různým hudebním směrům, nejen tomu, co je u nás považováno za mainstream.”

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama