reklama

420PEOPLE vezou do Prahy Gaga Worskhop! Jedinečná příležitost pro milovníky pohybu

reklama

Gaga, inovativní trénink vyvinutý proslulým choreografem Ohadem Naharinem, je aktuálně v tanečním světě velkým hitem. A není divu – výsledky Gaga jsou očividné a nezpochybnitelné. Při svém tréninku jej používají tanečníci souboru Batsheva Dance Company, absolutní světová špička, jejich síla, poddajnost i jemnost jsou fascinující.

V Praze se od 29. 8. do 3. 9. v sálech Baletu Národního divadla (Anenské nám. 2) všem zájemcům otevře Gaga Worskhop Prague s Adi Salant, uměleckou spoluředitelkou Batsheva Dance Company. Worskhop Gaga/dancers je určen profesionálním tanečníkům, worskhop Gaga/people je vhodný pro každého bez ohledu na věk nebo předchozí zkušenosti.

Pohybový jazyk Gaga se zrodil z víry, že pohyb, se svou neuchopitelnou silou a dynamikou, má uzdravující moc. „Gaga nám odhalí tělesnou slabost, povzbudí ochablé části těla, vyjeví skryté bloky a pomůže nám zbavit se jich. Gaga je tréninkem instinktivního pohybu, posiluje vazbu mezi vědomým a nevědomým. Vede nás k prožitku čisté a nekomplikované svobody a rozkoše. V příjemném prostředí, v pohodlném oblečení, za doprovodu hudby. Každý sám za sebe, v napojení na druhé,“ definoval Gaga jeho autor Ohad Naharin.

Gaga Worskhop Prague pořádají 420PEOPLE z. s. a Gaga Movement Ltd., ve spolupráci s Národním divadlem, za podpory Velvyslanectví Státu Izrael v ČR, Českého centra v Tel Avivu a Nadace Život Umělce. „Gaga vám nabídne cestu dostat z těla tolik, kolik tam je a vězte, že vždy je tam více, než by si jeden myslel. Žádné předepsané pozice nebo postupy. Naopak, jen doporučení, jak se nefixovat na to zažité a jak hledat v rámci vlastních možností. V Gaga máme oči otevřené a při tom se díváme do sebe. Užíváme si lenost i námahu, dělá nám to dobře a bude i vám!“ vzkázala všem zájemcům Nataša Novotná, zakladatelka 420PEOPLE, která sama dokončuje kurz Gaga lektorství.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama