reklama

Adam Plachetka, Kateřina Kněžíková, Aleš Briscein a další složí hold operní pěvkyni Jarmile Novotné

reklama

Výběr z árií, které kdysi zpívala Jarmila Novotná, jedna z nejslavnějších pěveckých legend, zazní na podzim příštího roku v podání hvězdných pěvců Adama Plachetky, Kateřiny Kněžíkové, Aleše Brisceina, Adriany Kohútkové a Niny Tarandek na operním gala Pocta Jarmile Novotné 2017.

Sólisty doprovodí Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod vedením šéfdirigenta Ondreje Lenárda, svým mluveným slovem večer ozvláštní moderátor Marek Eben a oko všech potěší originální režie a nezaměnitelná scénografie tandemu bratrů Cabanových. Gala koncert pořádá nezisková organizace Zámek Liteň, z.s. ve spolupráci se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu u příležitosti 110. výročí narození Jarmily Novotné.

„Operní gala Pocta Jarmile Novotné 2017 považujeme za vrcholnou událost Festivalu Jarmily Novotné 2017, jehož hlavním akcentem je 110. výročí narození této významné pěvkyně. Festival naše organizace pořádá již šestým rokem s cílem pozvednout jméno a odkaz Jarmily Novotné, světové celebrity a velké vlastenky, která u nás byla vlivem historických okolností téměř zapomenuta. Máme velkou radost, že myšlenka vzdát jí hold, získala pozitivní odezvu také u pěvců mezinárodního renomé a také u stálice žánru vážné hudby, jakou je Symfonický orchestr Českého rozhlasu, který je spolupořadatelem tohoto koncertu,“ konstatuje ředitelka neziskové organizace Zámek Liteň, z.s., Ivana Leidlová a dodává: „Během slavnostního večera zazní árie z oper Don Giovanni, Figarova svatba, La traviata, Prodaná nevěsta či Růžový kavalír, které byly v kariéře Jarmily Novotné zásadní.“

Pocta Jarmile Novotné 2017 se uskuteční 25. září 2017 ve Dvořákově síni Rudolfina, pouhé dva dny poté, kdy by pěvkyně oslavila své kulaté narozeniny. Večer vstoupí v přímém přenosu do éteru Českého rozhlasu a na obrazovku České televize.

„Do kontaktu s organizátory Festivalu Jarmily Novotné jsem se dostal před několika lety, když se chystal koncert na počest této pěvkyně v Litni. Zaujal mě jejich zápal a rád jsem souhlasil s další spoluprací v následujících letech. Společně jsme již Jarmilu Novotnou připomněli na Pražském jaru a při kurzech v Litni, v rámci kterých se bude naše spolupráce letos v létě opakovat. Těší mě, že se daří naplnit i další velký projekt, tedy gala ke sto desátým narozeninám Jarmily Novotné v Rudolfinu se SOČRem a jeho šéfdirigentem Ondrejem Lenárdem. Na koncert se těším a rád na něj zvu všechny fanoušky opery i klasické hudby jako takové. Věřím, že bude krásným vstupem do nové sezóny a nevšedním uměleckým zážitkem,“ vyznává se jeden z protagonistů chystaného gala a zároveň člen Poradního sboru Zámku Liteň, Adam Plachetka.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama