reklama

Aňa Geislerová, Ivan Trojan a Jiří Dvořák pokřtili audioknihu Opuštěná společnost

reklama

Kniha Opuštěná společnost od Erika Taberyho se pár měsíců po svém vydání dočkala audioknižního zpracování. Audioknihu pokřtila Aňa Geislerová spolu s interprety Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem.

Křest audioknihy proběhl v úterý 27. března v Dejvickém divadle, domovské scéně Ivana Trojana. Ten propůjčil hlas významným osobnostem a politikům, které autor v knize cituje. Posluchači audioknihy si však nejvíce užijí charismatický hlas Jiřího Dvořáka, který čtenáře českou cestou od Masaryka po Babiše, jak praví podtitul knihy, provází.

Přidaná hodnota audioknihy

Audiokniha o délce deset a půl hodiny posluchači nabízí kritický pohled autora Erika Taberyho na české dějiny od první republiky až po současnost. Tabery do historického a evropského kontextu přitom zasazuje dnešní politické a společenské události. „Při poslechu audioknihy mě zaujalo, že precisní zpracování a hlasy obou interpretů vyzvedly momenty, které jsem si ani já sám neuvědomoval. Takže v audioknize je velká přidaná hodnota,“ uvedl Erik Tabery.

S jinými interprety by nahrávka nevznikla

Erik Tabery byl rozhodnutý, že pokud Ivan Trojan a Jiří Dvořák nabídku na načtení nepřijmou, tak audioverzi dělat nebude. „Nešlo mi jen o ty úžasné hlasy a schopnost ten text pojmout a povýšit, ale potřebuji důvěru v tom, že sami interpreti tomu textu věří,“ vysvětluje Tabery.

Ivan Trojan i Jiří Dvořák se shodli, že načtení knihy pro ně byla čest. „Já se čtení knih vyhýbám, protože jsem při tom přehnaně zodpovědný. Ale když jsem nabídku na čtení dostal, tak jsem to vzal jako svou povinnost. I z důvodu toho, že je to takový drobný krok k tomu, abych nějakým způsobem přispěl svým politickým názorem, který se shoduje s názorem autora,“ vysvětlil Ivan Trojan

Jiří Dvořák byl z nabídky zhostit se interpretace knihy nadšený: „Při čtení knihy mi došlo, že mohu být součástí něčeho mimořádného. Je velmi důležité, aby taková díla, jako je Opuštěná společnost, ať už v podobě audioknih nebo knih vznikaly. Protože, já vždycky tvrdím, že národ, který nezná svou vlastní historii je mrtvý národ.“

V audioknihách vede literatura faktu

Audioknihu Opuštěná společnost vydalo pod značkou Audiotéka nakladatelství Bookmedia, režie se ujal Jakub Tabery. „Opuštěná společnost je naší 105. nahrávkou a od vydání se drží mezi bestsellery, uvedla Ela Štěrba Molenda obchodní ředitelka Audiotéky. „V posledních dvou letech jsme zaznamenali rostoucí zájem o literaturu faktu. Nejprodávanějšími tituly jsou vedle Opuštěné společnosti také audiokniha investigativního novináře Jaroslava Kmenty Boss Babiš, Faktor Churchill Borise Johnsona nebo životopisné audioknihy o Einsteinovi či Elonu Muskovi,“ dodává.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama