reklama

Andrea Verešová splnila sen nemocnému děvčátku na přehlídkovém mole

reklama

Cílem projektu Bratislavské módne dni je kromě přehlídek tvorby modních návrhářů také plnit sny. Andrea Verešová se stala tváří modní scény a vystoupila v tento večer hned v několika rolích. Top modelka založila Nadační fond Andrey Verešové (NF AV), jehož cílem je plnit přání v podobě reálného zážitku.

Snem čtrnáctileté Martinky bylo projít se jako modelka po přehlídkovém mole. Verešová splnila děvčátku přání a společně zahájily show v národních krojích. Verešová si splnila také svůj sen a prezentovala se jako módní návrhářka. V Obecním domě představila svou autorskou kolekci BLACK EVE, na které spolupracovala s modní návrhářkou Zuzanou Lešák Černou.

Top modelka má obrovské srdce. Nadační fond Andrey Verešové (NF AV) pomáhá dětem v nouzi a podporuje talentované děti ze sociálně slabších rodin a dětských domovů. Díky nadaci si děti zachovají krásné vzpomínky splněného přání v době smutku, nemoci, osamění nebo na sklonku životní etapy, tedy v situaci, která člověka ovlivní natolik, že si říká co by ještě chtěl stihnout, udělat nebo znovu prožít. Pro Andreu Verešovou byla čest doprovodit Martinku na přehlídkovém mole Bratislavských modních dnů. „Osudy druhých mi nejsou lhostejné, uvědomuji si jak málo stačí dětem ke štěstí. Plnit dětské sny je mým smyslem života. Jsem šťastná, že právě díky práci, která mě baví jsem mohla udělat radost Martince, která se toužila alespoň jednou v životě projít po přehlídkovém mole“, říká modelka. Verešová si uvědomuje jaké má štěstí, ale také ví, že každého nepotkalo. Své děti nadevše miluje a velmi ji trápí, že jsou na světě děti, které nemají citové ani rodinné zázemí, případně jsou bez finančních prostředků, aby mohly prožít bezstarostné dětství, mohly studovat a rozvíjet svoje nadání.

Proto se rozhodla založit NF AV a pomáhat tak zlepšovat komplikované životní a zdravotní problémy dětí v nouzi. Zároveň podporuje talentované děti ze sociálně slabších rodin a dětských domovů v kultuře, vzdělání a sportu. „Každé dítě si zaslouží lásku a šťastné dětství, stejně tak jako příležitost rozvíjet své nadání a najít smysl života. Každý splněný sen, úsměv na tváři je pro mě obrovskou radostí. Věřím, že se nám společně podaří maximum, abychom zachránili co nejvíce dětských duší a splnili co nejvíce dětských snů“, říká zakladatelka NF AV. „Beru to jako poslání a povinnost vrátit osudu, ze byl ke mně laskavý“, doplňuje Andrea Verešová.

V secesních prostorách Obecního domu mezi renomovanými slovenskými návrháři zazářila Andrea Verešová v roli modní návrhářky a představila svou kolekci BLACK EVE, která vznikla ve spolupráci s návrhářkou Zuzanou Lešák Černou. Kolekce se bude prodávat od 1. 11. 2016 na e-shopu www.blackeve.cz a výtěžek z prodeje poputuje na Nadační Fond Andrey Verešové (NF AV). „Klientky si u nás mohou šaty objednat na míru“, říká návrhářka Verešová. Nejkrásnější Slovenka roku 1999 už není pouze nádherným ramínkem na šaty, ale jednotlivé modely začíná sama navrhovat. Nebo se na jejich designu významně podílí. Verešová spojila síly s návrhářkou Zuzanou Lešák Černou, která žije stejně jako Andrea v Plzni. „Několikrát jsem oblékla šaty z dílny Zuzany a často jsem měla jasnou představu a tak vznikla naše kolekce,” rozpovídala se Andrea. Verešová se na konci večera Bratislavských módních dní prošla i v modelu návrhářky Jany Pištejové.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama