reklama

Bolek Polívka: Mám rád poetiku, takže jsem kývl skoro okamžitě

reklama

Žádné velké trachtace se nekonaly, slavnostní premiéra proběhla v klidu a pohodě a od 8. února vstoupí rodinný poetický film Otakára Schmidta a Jany Studničkové Alenka v zemi zázraků do kin.

„Jde o nízkonákladový film, proto žádné večírky a party neorganizujeme. Točili jsme pětatřicet dnů v ČR a částečně i v Itálii, přesně v Benátkách, a celkové náklady byly jen o málo vyšší než milion korun. Máme hodně příznivců, v řadě nezbytných věcí k natáčení jsme získali nižší ceny a třeba Veronika Žilková točila úplně bez nároku na honorář. Podporoval nás i kardinál Dominik Duka. Vše klaplo podle představ a věříme nebo si přejeme, aby se film líbil,“ informoval Otakáro Schmidt za asistence své kolegyně spolurežisérky a spoluscénáristky Jany Studničkové.

„Já jsem na nabídku hrát v tomhle filmu kývl skoro okamžitě. Přesvědčilo mě jméno režiséra, s Otakárem Schmidtem jsme zhruba před dvaceti lety dělali film Eliška má ráda divočinu a bylo to fajn, mám rád jeho poetiku, a líbil se mi samozřejmě i scénář. Víte, ve filmech většinou ač jsem starší hraji mladší chlapy, tentokrát jsem tu měl roli dědečka a jsem tedy snad poprvé starší, než mám uvedeno v křestním listě, a to se mi líbilo,“ s úsměvem okomentoval svou roli Bolek Polívka.

„Je to film o Alence, o človíčku, který má svou krajinu zázraků a tou je její duše. Tu formují rodiče a zážitky, ale něco tam chybí. Já hraji babičku, která tu holčičku přivede ke křtu a vysvětlí jí, že je na světě ještě něco, co je víc, než člověk. Něco, nebo někdo, kdo je nad námi, ať je to bůh, vyšší systém nebo příroda je jedno. Já jsem pro účast v tomhle filmu uvěřila režisérovi a scénáři. A udělala jsem dobře,“ uvedla Veronika Žilková.

Alenka v zemi zázraků je osobitou parafrází Alenky v říši divů. Vypráví o vzpomínkách dívky, kterou hraje Viktorie Stříbrná, která putuje krajinou svého dětství a pozoruje svět. Kromě zmíněných herců se ve filmu představí např. i Simona Postlerová, Jiří Dvořák a další známé tváře stříbrného plátna.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama