reklama

Vendula Pizingerová: Práce je nad hlavu, hodil by se krátký oddech

reklama

Osmnáctého února oslaví prezidentka nadačního fondu Kapka Naděje, Vendula Pizingerová šestačtyřicáté narozeniny a jak se svěřila, docela by si dala líbit nějaký ten odpočinkověrelaxační zájezd. A nemusel by být dlouhý, stačilo by pár dnů.

„Mám ráda moře a hory, takže kdyby klaplo obojí, a určitě nějaká taková destinace existuje, bylo by to fajn. Uvidíme, jako dárek bych to od manžela brala. Jsem zvědavá, zdali to klapne. Když ne, pojedeme na pár dnů na chalupu, i tam je krásně,“ s úsměvem uvedla Pizingerová, kterou jsme zastihli na první tiskové konferenci k chystanému 25. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest, který bude slavnostně zahájen 15. března.

„Nejsem tady náhodou. Letošním charitativním partnerem festivalu je právě Kapka naděje. V rámci letošního ročníku Febiofestu mj. proběhne speciální koncert Kapky naděje s názvem Karel Svoboda 80,
k nedožitým narozeninám Karla Svobody. Ten se uskuteční 17. 3. ve Španělském sále Pražského hradu a zazní na něm filmové melodie,“ dodala Vendula Pizingerová, která na akci představila i nového ředitele NF Kapka naděje Jana Fischera, který se funkce ujal 2. ledna tohoto roku.

Jak informoval prezident Febiofestu Fero Fenič je nač se těšit. „Jubilejní ročník bude mít nejrozsáhlejší doprovodný program, který zahrne nejrůznější hudební kluby a audiovizuální večery, vybrané restaurace s filmovým menu, koncerty filmové hudby, výstavy atd. atd. A to hlavní, v Praze proběhne Febiofest od 15. – 23. března a pak se rozjedeme do dalších šestnácti měst České republiky. Představíme více než 160 celovečerních filmů v rámci patnácti sekcí na více než 450 projekcích,“ nechal se slyšet Fenič.

Jednou ze speciálních sekcí a bezesporu velice atraktivní bude výroční Best of, která představí deset nejoblíbenějších filmů uvedených na festivalu od jeho založení. Chybět nebude např. snímek Romana Polanského Pianista, Mulholland Drive Davida Lynche a další. Čestnou předsedkyní poroty sekce Nová Evropy, která je určena začínajícím filmařům bude zpěvačka Marta Kubišová.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama