reklama

Hynek Čermák se stal modelem

reklama

Obvykle se na začátku roku objevují nejrůznější kalendáře s nejrůznějšími modelkami v nejrůznějších polohách. Každý rok se ale tak trochu vymyká tomuto trendu jeden speciální. Nejsou v něm typické modelky a je vždy spojen s charitativním projektem.

Stojí za ním firma Le & Co, výrobce kvalitních a oceňovaných uzenin, která tentokrát přizvala ke spolupráci moderátorku Evu Perkausovou a herce Hynka Čermáka. Výsledek jejich snažení přišla na křest kalendáře do Občanské plovárny v centru Prahy ocenit dokonce i Čermákova o dvacet let mladší manželka Veronika Macková s pejskem. 

„Pro mě je obecně těžké se vidět ve filmu nebo na obrazovce, natož na fotkách, ale když na to tak koukám, tak tyhle jsou pro mě snesitelné, což nebývá,“ řekl herec s tím, že měl štěstí na krásný protějšek, který podle něj výsledek vyvážil. Sám je ale také zapáleným fotografem. Je to pro mě každopádně zajímavá zkušenost, já sám nefotím barevně, ale tohle se mi líbí. Rád pozoruju fotografa při práci, protože se při tom sám učím,“ dodal. Originální snímky vznikly pod taktovkou fotografa Michala Matyáše a zaujmou jak dámy, tak i muže. Minimálně proto, že na každé stránce kalendáře najdete jako třetí modelku luxusní šunku Leco.

Každoročně je také na křtu kalendáře věnována větší finanční částka na charitativní účely. Letos připadlo 100 tisíc korun na speciální projekt Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda, které přebral ředitel NF Marek Šedivý. Fond podporuje rodiny nemocných dětí, které jsou dlouhodobě hospitalizovány v nemocnici, a pomáhá stavět speciální domy u nemocnic, do kterých se mohou rodinní příslušníci dočasně nastěhovat a být tak nablízku svému dítěti. „Když jsem si přečetl, kam ty peníze půjdou, neměl jsem problém propůjčit obličej takové věci,“ vysvětlil Hynek Čermák.

Foto: Leco

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama