reklama

Černocká dala manželovi košem, na dovolenou vyrazí se svou dětskou láskou

reklama

Elán a chuť do práce jí nechybí! Řeč je o nestárnoucí herečce a zpěvačce Petře Černocké, které by její životní sílu mohl kdekdo závidět. Kromě toho, že je stále profesně aktivní, je také babičkou na plný úvazek. Nyní oboje spojila a pro internetovou televizi Stream.cz nazpívala píseň Spinkej, Aničko, spinkej pocházející původně z alba Usínačky, jež vydala společně s dcerou Bárou Vaculíkovou. Její první kroky z nahrávacího studia ale vedly opět za šestiletou vnučkou Coco, kterou podporuje ve všech směrech a tráví s ní každou volnou chvíli.

Cestování patří k Petřiným velkým koníčkům. „Po Česku se přes rok najezdím docela dost a mám to ráda. Když máme vystoupení v nějakém malebném městě, vyrazíme s manželem dřív a trochu si to tam projdeme. Moře ale jednou do roka musí být! Teď zkraje léta odlítáme na týden do Egypta. Objevila jsem tam místo s krásnýma rybkama, které plují všude kolem, a jsou tam i úchvatné korály a obří želvy,“ svěřila se zpěvačka se svými prázdninovými plány, ve kterých ale z praktických důvodů s manželem nepočítá. Zůstává doma a bude pečovat o domácí mazlíčky. Do teplých krajů vyrazí s vnučkou a dcerou.

Před samotným odjezdem ji ale čeká ještě spousta pracovních aktivit. Patří k nim i spolupráce s internetovou televizí Stream.cz, pro kterou natočila jednu ze svých nejoblíbenějších písní. „Aničku jsem si napsala sama. Myslím, že nejlépe mi jdou písničky, k nimž mám citovou vazbu, a to ty, které mi vznikají pod rukama, jsou. Takže to byla jasná volba,“ popisuje Petra Černocká s tím, že tvůrčí krizí obvykle netrpí. „My jsme taková zpěvná rodina. Dcera a teď i vnučka si zpívají vlastě kdekoli. Na procházce v lese, nebo v jakémkoli podchodu, kde to pěkně zní. Známe různé ukolébavky, z těch nejznámějších určitě všechny. Před spaním si ale čteme pohádky. Vnučka Coco nejvíc oceňuje ty, které si vymýšlím. Ona zadá téma, tedy že tam má být princezna, víla, kůň a samozřejmě princ a já pak vymýšlím příběh,“ říká zpěvačka a hrdá babička.

Dětskou společnost si přitom neužívá jen doma, před začátkem prázdnin ji čeká také řada živých vystoupení. „Závěr školního roku je vždycky ve znamení série koncertů věnovaných nejmenším. Hrajeme pro ně i během roku, na nedostatek příležitostí si nemůžu stěžovat, ale se začátkem léta je nabídek nejvíc. A mě zpívat pořád baví pro všechny bez rozdílu věku,“ usmívá se sympatická brunetka. Ta patří ke stálicím české hudební scény víc než čtyři desetiletí a tomu, že by šla malá Coco v jejích šlépějích, se vůbec nebrání. Chystá se ji dokonce sama zapsat na klavír. „Mě i dceru Báru hraní hodně nebavilo, ale jako babička na tom budu trvat. Já studovala klavír patnáct let, Bára jen čtyři roky. Potom s tím sekla a teď ji to mrzí, i když s tím, aby si složila písničku, vystačí. V tomto směru bude moje vnučka pod přísným rodičovským i babičkovským dohledem,“ dodává rozhodně Petra.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama