reklama

Česká filmová star Aňa Geislerová tváří kampaně podzim/zima 2016 módní návrhářky Ivany Mentlové

reklama

Novou tváří kampaně přední české designérky Ivany Mentlové se stala jedna z nejobsazovanějších a nejoceňovanějších tuzemských hereček, také spisovatelka a návrhářka, Anna Geislerová (40). Ta shodou okolností po několik sezón navrhovala vlastní kolekci pro českou módní značku Pietro Filipi, pro niž Mentlová vytváří od roku 2014 prémiovou řadu Silverline.

„Anny si velmi vážím pro všechny její talenty. Obdivuju její křehkou krásu a životní nadhled a cítím se nesmírně poctěná, že na moji nabídku nafotit kampaň kývla,“ neskrývá nadšení Mentlová. Geislerová jí obratem komplimenty vrací: „Fotit kampaň pro IAM pro mě bylo víc než splněný sen.“

Kolekce Ivany Mentlové pro podzim a zimu 2016/2017 je inspirovaná érou devadesátých let, grunge stylem. Příznačné jsou oversized střihy, vrstvení, vintage vzhled. Materiálům tradičně vévodí kůže, semiš, exotická kůže, barvená kožešina, nechybí samet, úplet, vlna, hedvábí, a to v barvách khaki, lesní zelená, bordó, cihlově červená, šedá, černá, taupe, petrolejově modrá, fialová, pudrová.

„Velká část zimní kolekce je vyrobena z jehnětiny v různých úpravách. Většinou tón v tónu v tlumených odstínech kombinuji odlišné struktury materiálů,“ zní z úst úspěšné české návrhářky. „V kolekci najdete oboustranné kabáty a vesty, parky, široké kalhoty s vysokým pasem, overaly, kožené bundy a sukně v délce nad kotníky, kožešinové kapsy, lemy, hedvábné a sametové šaty, XXL trika… Pro kampaň s Aňou jsem vybrala ženštější styling,“ doplňuje ještě Mentlová.

Renomovaný fotograf Matúš Tóth prozradil, že se fotilo v ateliéru, přičemž použil přirozené světlo, aby působilo jako denní. „Vytvořený 3D prostor v pozadí působí čistě, zároveň navozuje zimní strohost, vynikly jak materiály, tak i Aňa,“ vysvětluje Tóth.

„Pro kolekci IAM jsem zvolila zcela přirozený make-up se zachováním Anniných krásných pih, těm jsem dala naopak vyniknout. Vlasy jsem vyfoukala do objemu, aby byly nadýchané, volné, jen s měkkými vlnami v koncích,“ říká make-up artistka Ivana Tokárska s tím, že záměrem bylo vytvořit nenucený look, který podpoří hereččinu křehkost a ženskost.

„Matúš s Ivanou Tokárskou jsou léta naprosto špičkový tým, těšila jsem se tu na dávku krásy, kterou jsou společně s Ivanou Mentlovou schopni stvořit. Zima může přijít, já jsem připravena,“ uzavírá Geislerová v roli modelky.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama