reklama

Česká Miss 2017 zná 14 finalistek

reklama

Hotel Augustiniánský Dům v Luhačovicích hostil semifinále České Miss 2017. Téměř 50 odhodladných dívek bojovalo o přízeň skoro 30 porotců a představily se jim v rámci volné disciplíny, rozhovoru v češtině i cizím jazyce i promenádě v plavkách. V porotě usedla topmodelka Simona Krainová, přední stylista Filip Vaněk, jeden z nejúspěšnějších českých fotografů Benedikt Renč, vítězky ročníku 2016, mentorky Nikol Švantnerová a Tereza Fajksová a zástupci z řad partnerů soutěže, v čele poroty pak Martin Ditmar a Eva Čerešňáková.

Den byl náročný a dlouhý jak pro samotné soutěžící, tak pro porotce. Jejich rozhodování nebylo jednoduché. Netradičně byla prvním kolem volná disciplína, u které mohly dívky ukázat, co umí nejlépe a v čem jsou výjimečné. Kromě oblíbeného tance, který zvolilo hodně dívek, vsadily některé na méně tradiční disciplíny jako recitace, monolog o feminismu v anglickém jazyce, kresbu portrétu, zpěv, ochutnávku vlastních kulinářských výtvorů, barmanskou show či hru na harmoniku. Druhé kolo byl rozhovor s porotou, díky kterému porota dívky více poznala.

Při této disciplíně u některých panovala z pochopitelného důvodu tréma, protože dívky otázky neznaly a navíc Martin Ditmar a Eva Čerešňáková testovaly dívky i ze znalosti uvedených jazyků – kromě angličtiny a němčiny i španělštiny, italštiny nebo ruštiny. S testováním francouzštiny pomohla Simona Krainová a na testování japonštiny využil moderátor Petr Říbal internet. Ukázalo se, že některé dívky cizí jazyky ovládají bravurně, ale u některých byly znalosti na úrovni začátečníků.

Posledním kolem byla tradiční a očekávaná promenáda v plavkách, kde bylo u některých prokazatelně poznat, jak tvrdě na sobě od castingů pracovaly. Rozhodování poroty nebylo vůbec jednoduché, napětí a nervozita mezi dívkami gradovala a byla cítit touha po postupu do velkolepého finále. Porota nakonec po dramatickém závěru plném emocí, kdy nechyběly ani slzy ani pláč, poslala dále celkem 14 dívek!

Finalistkami České Miss jsou 0183 Petra Mácová, 0187 Kristýna Hlaváčková, 1061 Iva Uchytilová, 1356 Michaela Habáňová, 4181 Mirka Pikolová, 5424 Vendula Soukeníková, 5692 Michaela Nedomová, 7045 Tereza Jedličková, 7299 Michaela Kadlecová, 7949 Silvie Hirtová, 8202 Petra Kaprhálová, 8487 Markéta Matoušová, 8864 Tamara Vaňousová, 9724 Michaela Šmejkalová.

Eva Čerešňáková, ředitelka soutěže, popisuje zapojení veřejnosti i změny související se soutěží. „Myslíme si, že národní soutěž krásy by měla probíhat za spoluúčasti veřejnosti a podle toho je i systém ročníku 2017 upravený. Ke 14 dívkám, které vybrala porota, přibydou ještě další 2 dívky na základě hlasování veřejnosti na webových stránkách České Miss. Hlasovat mohou až do 5.března. Na soustředění do Tater do luxusního Hotelu Lomnica tak odjede celkem 16 dívek. Čeká je práce, povinnosti i workshopy za účasti odborníků na jednotlivé obory. Dívky budeme sledovat a odborníci, kteří s dívkami budou pracovat, je budou i průběžně hodnotit. 10 nejúspěšnějších dívek bude mít postup do dalšího kola jistý, 6 dívek, které budou mít nejnižší součet jednotlivých hodnocení, bude muset o návrat do hry bojovat. Na základě několikatýdenního hlasování pak veřejnost 4 dívky vrátí zpátky do soutěže.

Systém vyřazování bude pokračovat dále. Dubnového soustředění se zúčastní 14 dívek, 10 nejúspěšnějších z tohoto soustředění postoupí, ale 4 dívky budou muset opět bojovat o podporu fanoušků, kteří vrátí 2 dívky zpátky do hry. Martin Ditmar doplnil: „Chceme, aby na sobě dívky kontinuálně pracovaly a zároveň o přízeň a podporu veřejnosti bojovaly. Nová Česká Miss by měla být osobnost, která veřejnost zaujme nejvíce. Průběžným hlasování a podporou tak právě široká veřejnost v květnu rozhodne, kterých 10 dívek bude v rámci finálového večera v červnu bojovat o titul Česká Miss 2017, a které 2 ještě soutěž těsně před finále opustí. O vítězce rozhodne svými hlasy jak odborná porota, tak divácké hlasování.“

Foto: Česká Miss

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama