reklama

Chcete s Myslivcovou na večeři? Tak jí půjčte auto!

reklama

Jako rozmazlená holčička si DOMINIKA MYSLIVCOVÁ (22) na svém účtu na sociálních sítích postěžovala, že už ji nebaví neustále trčet na dálnici v zácpách na cestách z Prahy do Ostravy a zpět. Vlak by si nechala líbit, ale pak by musela do městské hromadné dopravy. A to ona přece nikdy neudělá! Pro bloncku je tu asi dobrá zpráva, řešení opravdu existuje.

Česká Barbie není samozřejmě zdaleka jediná, kdo nadává na neustále ucpané a stojící dálnice. Spousta lidí tak „přesedlává“ z aut do vlaků. Pro většinu z nich je úplně normální na nádraží vystoupit a dál pokračovat autobusem nebo třeba tramvají. To by však Myslivcová zřejmě nepřežila. „Cože? Tohle nemyslíte vážně, že ne? Do socky mě fakt nedostanete,“ má jasno.  Pro růžovou blondýnu pádný důvod, proč z Pařížské ulice do rodné Ostravy na návštěvy maminky stále pendlovat autem. Přesto, že by se ve vlaku mohla třeba malovat nebo surfovat na internetu.

Pro ty, kteří cestování MHD opravdu příliš nemusí, je však k dispozici elegantní možnost. Projekt SmileCar totiž opravdu  umožňuje sdílet auta mezi lidmi navzájem (takzvaný peer-to-peer carsharing je v zahraničí hodně oblíbený). Zkrátka jde o to, že když máte auto a nepoužíváte ho každý den, můžete na něm vydělávat místo toho, aby stálo před domem. Koncept je založen na vzájemné důvěře lidí, kteří chtějí ušetřit peníze za možnost půjčit si vůz z klasické autopůjčovny. SmileCar funguje velmi jednoduše. Stačí se zaregistrovat pomocí mobilní aplikace a během pár minut si už auto hledáte, nebo ho nabízíte.

Myslivcové (a nejspíš nejen jí) by to vyřešilo „problém“ s vlakem. „To fakt existuje? Tak to je pecka. Do toho hned jdu! Ale co když tam nemají pořádné bouráky? Nebudu jezdit nějakou ojetou starou ušmudlanou károu,“ uvažovala Dominika. Nebyla by to však ona, kdyby si v podobných situacích neporadila. Na sociálních sítích už urguje své fanoušky, aby v aplikaci sdíleli své káry. Jako správná zlatokopka už určitě přemýšlí takhle: „Předveďte se, frajeři. A když to bude stát za to, majitel fakt luxusního auta, které si půjčím,mě pak může pozvat na drink nebo na večeři.“ Tak co, jdete do toho? Pokud ano, tak nám dejte vědět, jak to dopadlo. Určitě nás to bude zajímat.

Foto: archiv D. Myslivcové 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama