reklama

David Gránský vstoupil do registru dárců kostní dřeně

reklama

David Gránský se rozhodl pomoci a svým činem tak může zachránit lidské životy! Hvězda mnoha seriálů a muzikálů se přihlásila do registru dárců kostní dřeně. Zpěvák se tak stal jedním z prvních Čechů, který se registroval pomoci nového DNA izolátoru. Přístroj, jehož předávku zprostředkoval Nadační fond Kapka naděje pak ze vzorku slin do hodiny naprosto perfektně a bez lidského zásahu vyizoluje DNA a připraví ho k dalšímu zpracování.

Celý proces vstupu dárce do registru se tak významně urychlí, což Gránský jenom kvitoval. „Během deseti minut můžete rychle a elegantně zachránit lidský život. A to za to stojí,“ svěřil se herec.

Každý rok onemocní v České republice více než 100 lidí některým typem leukémie a asi 1000 pacientů různými poruchami krvetvorby, které je možné léčit transplantací kostní dřeně.

„Nádorová onemocnění u dětí se stala, pokud však pomineme úrazy, nejčastější příčinou úmrtí dětí v civilizovaném světě. Velmi mě proto těší, že každý rok stoupá počet lidí, kteří do registru vstoupí a zvýší tak šanci na záchranu lidského života. Jsem ráda, že se zpěvák a herec David Gránský, se kterým dlouhodobě spolupracujeme, rozhodl vstoupit do Českého registru dárců krvetvorných buněk a napřímo tak podpořit dobrou věc a motivovat další lidi. A za to mu patří můj obrovský dík,“ uzavírá Vendula Pizingerová, prezidentka a zakladatelka Nadačního fondu Kapka naděje.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama