reklama

Kdo doběhl Petra Vágnera? aneb Štafetový cyklus Craft Team Running začal

reklama

Kdo by to byl řekl, že je herec a moderátor Top Staru na Primě Petr Vágner takový běžec! Při startu nového štafetového projektu Craft Team Running hrdě doplnil čtveřici, která si dala název „Nás nedoběhnou“. Toto smělé označení si rozhodně mohli dovolit, protože se jednalo o seskupení dvou zlatých olympioniků Kateřiny Neumannové a Davida Svobody a mistra světa v kvadratriatlonu a prvního českého účastníka v havajském Ironmanovi, Martina Dvořáka.

Půlmaratónská trať byla rozdělena do 16 okruhů, a bylo jen na účastnících jednotlivých čtyřčlenných štafet, kolik kol a v jakém pořadí poběží.

Olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda se na akci ukázal i se svým dvojčetem Tomášem, mistrem světa v triatlonu, který má trať na 1500 m doslova v nohách. Všichni tak v průběhu celého závodu sledovali, jestli si s Davidem nevymění běžecký trikot.

„Dnes je to čistě na mně. Tomáš přišel jen okoukat taktiku. Spolu si zaběháme až na příštím závodě v Plzni. Tam nejen že budeme spolu na trati, ale utkáme se proti sobě. Každý si poběží ve vlastní štafetě“,řekl David Svoboda. „Účastníci tak budou mít aspoň jasno, kdo je kdo a kolik kol každý z nich absolvoval“, dodal s úsměvem organizátor Martin Dvořák.

Navzdory papírovým předpokladům bohužel silná čtyřka „Nás nedoběhnou“ našla své přemožitele, a to hned sedm týmů. Výsledek VIP štafeťáků přesto nezkazil úsměv na tváři Petra Vágnera. Ten mohl být na své běžecké úseky pyšný, předvedl skutečně skvělé výsledky.

Vsadil jsem se s moderátorským kolegou Matějem Misařem, že přijmu jeho výzvu a že mne neporazí. Sice jsem málem na trati nechal duši, ale vyhrál jsem“,smál se Petr.

Pozitivní přístup i skvělé výsledky v běhu mají Vágnerovci určitě v krvi. Na dětský štafetový závod Petr přihlásil svého syna Samuela Maxe. Kilometrovou štafetu táta – syn vyhráli s více než 300metrovým náskokem.

Prvního závodu unikátního běžeckého seriálu Craft Team Running se účastnili jak profesionálové, tak i amatérské rýmy.  Část výtěžku této akce podpoří projekt Prima SVĚT televize Prima, jehož cílem je pomáhat zatraktivňovat veřejné prostory pro společné setkávání, ať už se jedná o dětská hřiště, naučné stezky nebo třeba školy a nemocniční zařízení.

Aktivním zapojení do běhů tak všichni napomohli vdechnout život zanedbaným či starším místům, která si zaslouží vylepšit a která budou sloužit jako prostředí pro setkávání komunit.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama