reklama

Dvě velké herecké osobnosti převezmou cenu za celoživotní přínos českému humoru

reklama

Jiřina Bohdalová a Stanislav Zindulka se letos v rámci jubilejního a již 5. ročníku festivalu humoru KOMEDY FEST 2018 stanou největšími hvězdami. Při zahajovacím večeru, který se uskuteční v neděli 27. května v plzeňské Měšťanské Besedě převezmou Cenu Komedy festu za celoživotní přínos českému humoru.

„Kdo jiný než zástupci této herecké generace a jedny z největších žíjících hereckých legend – paní Bohdalová a pan Zindulka, by měl získat toto ocenění? Vždyť tito dva umělci celý život nejenom, že velmi poctivě a profesionálně dělají svou práci, ale pobavili, baví   a zcela jistě ješte pobaví miliony lidí. Proto jsme se rozhodli letos ocenit právě je,” říká ředitel Komedy festu, producent Jiří Turek.

Autorkou exkluzivní Ceny Komedy festu je přední designérka, sklářka a výtvarnice Gordana Turuk, žijící na Slovensku, která má však svou galerii také v centru Prahy a patří v současnosti k nejuznávanějším a nejkreativnějším výtvarníkům pracujícím se sklem. „Jsem velmi ráda, že mohu pro tyto dvě herecké a vlastně i Česko-Slovenské legendy ceny vytvořit. Je to pro mne veliká čest a radost,” podotkla Gordana Turuk, která v rekordně krátké době vytvořila dvě přenádherné skleněné ceny pro tyto dva významné umělce. Finální podoba ceny bude odhalena právě na nedělním slavnostním zahájení festivalu.

Gordana Turuk je mj. také autorkou korunky pro letošní ročník České Miss a její dílo mají ve své sbírce i takové osobnosti, jako např. britská královna Alžběta II., princ Albert II., norský král, dubajský šejk, americký moderátor Larry King či skladatel Herbie Hancock nebo slovenský prezident Andrej Kiska a mnozí další.

Oba nominovaní herci, kteří si osobně přijedou cenu přezít, byli zprávou o chystaném udělení Ceny Komedy festu velmi potěšeni. „Velmi si toho vážím, jsem potěšena a do Plzně velmi ráda přijedu,” uvedla herečka Jiřina Bohdalová.

Podobně, jako mužský zástupce hereckého profese, který cenu získá, herec Stanislav Zindulka. „Tak to mne velmi těší a vážím si toho. Je to pro mne velká pocta a na všechny se moc těším. K Plzni mám navíc i vřelý vztah, protože tam mám syna, který je také hercem,” podotkl herecký bard a představitel mnoha rolí. „A zvlášť se těším na Jiřinku Bohdalovou, známe se velmi dlouho a máme se jako kolegové velice rádi,” poznamenal Stanislav Zindulka.

Vloni si pro Cenu Komedy festu do Plzně osobně přijeli Iva Janžurová a Petr Nárožný.

Letošní Komedy fest se v Plzni uskuteční ve dnech 27.5. – 2.6. a to jak v Měšťanské Besedě, tak i v Amfiteátru OC Plaza v rámci Open Air.

„Po celý den budou bavit diváky největší hvězdy českého humoru, zvláště toho divadelního. Těšit se tak můžete na jména, jako jsou Onřej Sokol, Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Eva Holubová, Bohumil Klepl, Lukáš Pavlásek, Iva Pazderková, Marek Daniel, Ivan Mládek a dalších, kteří přijíždí pobavit diváky do Plzně a byli zde již při minulých ročnících,” řekl PR manažer festivalu René Kekely.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama