reklama

Divadelní tip: Největší přání – Obludně krásný balet ironie a radosti v La Fabrice

reklama

Nová inscenace Největší přání uskupení Burki&comkolem choreografky a režisérky Jany Burkiewiczové originálním způsobem zkoumá fenomén tužby a motivace. Na jevišti pražské La Fabrikybude po úspěšné premiéře opět k vidění 14. ledna, 12. a 22. února. Název předznamenává, oč v tomhle kuse jde především:  Co je v životě člověka nejvíc? Po čem toužíme a co si z něho vlastně pamatujeme? A pamatujeme si vůbec, co jsme si tak moc chtěli zapamatovat? A po čem začneme toužit, když se splní to, po čem jsme tak moc toužili? Burki&com kladou otázky a hledají odpovědi slovem i pohybem, s humorem a nadsázkou. „To není o mně nebo o tobě, ale o nás, o celé naší společnosti,“ vzkazují tvůrci.

Největší přáníbravurně kombinuje současný tanec s pohybovým divadlem a vizuálním uměním, odkazuje i ke kabaretu. Nepřehlédnutelnou hudební složkou jsou přímo na scéně hrající rapeři Mutanti Hledaj Východisko. Pozoruhodná je i výrazná scénografie a kostýmy, jejímiž autorkami je dvojice mladých designérek Anna Štěpánkováa Tereza Rosalie Kladošová, v loňském roce zařazené mezi objevy cen Czech Grand Design. Vizuální motiv k představení, jehož středobodem jsou tanečníci poskládaní do podoby živého krasohledu, vytvořila mezinárodně uznávaná fotografka Bára Prášilová.

Vstupenky je možné zakoupit v pokladně divadla nebo na jeho webových stránkách www.lafabrika.cz.

Představení uvádí Burki&com za podpory Ministerstva kultury ČR, Magistrátu hlavního města Prahy, Prahy 7, Nadace Život umělce, Cirqeuonu a společnosti Vitra.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama