reklama

Dobrá věc se podařila! Nemocná Terezka může na operaci

reklama

Není to tak dávno, co maminka nemocné Terezky Vepřkové prosila širokou veřejnost o pomoc. Její dcera byla během porodu přiškrcena pupeční šňůrou a její fyziologický vývoj tak nebyl takový, jako u zdravého dítěte. Holčička nutně potřebuje operaci ulzibat. Jenže ta je příliš drahá a matka by si ji sama nemohla dovolit.

Češi jsou národem, který neustále na něco nadává a něco kritizuje. Ale když jde do tuhého, dokáže se semknout. Jsou okamžiky, kdy může být každý hrdý na to, že je Čech. Toto je jeden z nich. Poté, co maminka Terezky zveřejnila žádost o pomoc, zvedla se obrovská vlna solidarity. Zapojily se do ní i známé tváře, jako například růžová Barbie Dominika Myslivcová.

Ta rozjela na svých profilech na sociálních sítích obrovskou kampaň. A teď hlásí výsledek: „Vybralo se 133 200 korun, což je krásné! Děkuji všem, kteří se zapojili. Jste to vy všichni, kteří jste poslali i minimální částky, je to ostravský Rotary Club Ostrava City a hlavně pak jeden můj kamarád, který nechce být zmiňován. Jeho příspěvek byl opravdu vysoký,“ usmívá se blondýnka.

Právě dnes Terezka podstoupila tolik potřebnou operaci. „Terezce i její mamince přeji, ať se vše podaří. A moc se těším, až ji navštívím,“ dodala Myslivcová. Pro holčičku zákrokem útrapy samozřejmě nekončí. Ale dá se stroprocentně říct, že to pro ni bude významný krok kupředu. „Terezka vyžaduje celodenní péči. Žijeme pouze ze sociálních dávek, protože do práce chodit nemohu. Navíc jsem po rozvodu na vše zůstala sama. Ale věřím, že to zvládneme, jsme silné holky,“ usmívá se poněkud hořce Terezy maminka. Takové příběhy vždycky zasáhnou na nejcitlivějších místech nás všechny.

Foto: archiv

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama