reklama

Geometrická hra návrhářky Petry Balvínové v nové zimní kolekci

reklama

Na začátku byl kruh. Prvotní myšlenka kulatého bodu, který se prolínal přehlídkovou kolekcí značky TIQE módní designérky Petry Balvínové během jarního fashion weeku. Nyní návrhářka představuje linii ready-to-wear pro podzim/zimu 2016/17 a ke kruhu připojuje nový prvek. Tím je tenká rovná linka, která se vine jako zajímavý detail všitý do kabátu nebo jako lampas ozvláštňující vnější švy kalhot. Proužkovaný dezén, ve kterém se jednotlivé linky zbíhají a propojují, naopak vytváří v kombinaci s monochromatickými bloky barev pozoruhodné geometrické obrazce. 

Designérka si ve svých modelech pohrává se střihy a složitým členěním, pomocí kterého tvaruje postavu a opticky zeštíhluje či podtrhuje jednotlivé partie. Výroba šatů, sukní a topů, při níž se pečlivě naměřené ústřižky látky skládají jako mozaika, vyžaduje hodiny kreslení, stříhání a kompletace, stejně tak jako kvalitní krejčovskou práci. Pruhy látky v různých barvách dle výběru klientky – od sytě červené, přes modrou až po zářivě žlutou, jsou propojovány s  bílo-černým nebo hnědo-černým proužkem. Výsledkem jsou originální modely s typickým rukopisem TIQE.

V kolekci nesmějí chybět ani teplé zimní svršky, jako jsou vlněné kabáty a vesty. Na těch návrhářka využila kontrastního efektu, kde se hřejivá vlna střídá s lesklou eko kůží na rukávech či klopách. Ležérní alternativou kabátu jsou vlněné oversize mikiny s koženými vsadkami na rukávech v různých barvách. Se zbytkem kolekce kombinovatelné hedvábné halenky zdobí na dotek příjemné úpletové lemy na průkrčníku a rukávech. Precizní detaily, jako jsou propracované výpustkové kapsy nebo geometrická aplikace s křížem, pak hedvábí dodávají luxusní vzhled. Kromě halenek jsou v tomto duchu vytvořeny také šaty v bílé a černé variantě.

Kolekci uzavírají šaty, které v sobě pro složitost střihů a množství aplikací nesou většinový podíl ruční práce. Členěné černé šaty pouzdrového střihu, s velkým úspěchem prezentované na týdnu módy, doplnily nové střihy, včetně sukní. Elegantní šedivé šaty s perforovanými kulatými aplikacemi TIQE šije na míru ve dvou variantách, obě ozdobené ručně vyšívanými korálky.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama