reklama

Hity šedesátek připomněli Holišová, Šoralová, Noid, 4 Tenoři a další. Hvězdou koncertu byl Josef Zíma

reklama

Nabitá Smetanova síň Obecního domu včera aplaudovala umělcům, kteří divákům nabídli výběr muzikálových a filmových skladeb, které dodnes patří ke zlatému fondu české hudby. Na koncertě Zlatá šedesátá tak zazněly písně z filmů Kdyby tisíc klarinetů, Starci na chmelu, Balada pro banditu, Limonádový Joe, Šíleně smutná princezna, Zločin v šantánua z divadla Semafor, které zazpívali osobnosti českého hudebního divadla včetně držitelů ceny Thálie.

Před Český národní symfonický orchestr a The Loop Jazz Orchestra s dirigentem Vítem Pospíšilem se tak postavili Hana Holišová, Petra Vojtková, Lucie Šoralová, Marie Křížová, Ondřej Izdný, Roman Tomeš, Václav Noid Bárta, 4 Tenoři: Marian Vojtko, Pavel Vítek, Michal Bragagnolo, Jan Kříž.

Vzácným hostem koncertu byl zpěvák Josef Zíma (87). Písničku Blues pro tebe sice musel zpívat vsedě, ale jiskru rozhodně neztratil. „Tu písničku napsal před šedesáti lety Jiří Suchý. Tenkrát už ji nemohl zpívat a já byl ten, kdo ještě mohl…,“ usmíval se při vzpomínce Josef Zíma.

Avizovaná Eva Pilarová se bohužel nemohla koncertu zúčastnit. Zdravotní komplikace jí nedovolily vystoupit, je doma a musí odpočívat.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama