reklama

Holubová, Klepl a Krausová zažívají Itálii

reklama

Premiéru klasické italské komedie Poprask na laguně připravilo pražské divadlo Studio DVA na 14. dubna. V režii Milana Schejbala se v jedné z nejúspěšnějších her Carla Goldoniho představí Eva Holubová, Jana Krausová, Bob Klepl, Kryštof Hádek, Jana Stryková a mnoho dalších populárních herců.

„Kdo má rád komedii klasického střihu, chce se upřímně zasmát a užít si krásných hereckých příležitostí, neměl by s návštěvou váhat,“ říká o novince v repertoáru divadla režisér Milan Schejbal. A jedním dechem dodává: „Poprask na laguně považuji za jednu z nejlepších a nejlépe napsaných komedií. A navíc je to skvělá příležitost pro pět hereček, „sen“ každého režiséra.“

Carlo Goldoni je právem považován za zakladatele moderního italského divadla. Jeho nejlepší komedie se na světových jevištích hrají už více než 250 let. Poprask na laguně napsal v roce 1762 a od té doby slaví tato vděčná komedie úspěchy po celém světě. „Vím, že je to oblíbený autor amatérských souborů, který se hrál už na milión způsobů, takže nejlepší cestou bude čistá klasika. A té se držíme,“ říká k aktuálnímu nastudování Bob Klepl. Goldoni ve hře velmi důsledně pracuje s jazykem. Hovorová mluva je zde jedním z hlavních zdrojů komiky. Skvělého překladu Jaroslava Pokorného z roku 1954 využil i Milan Schejbal. Jazykově se zde vyřádí tedy nejen rybář Fortunato v podání Boba Klepla. „Pan režisér Smoček kdysi řekl, že tuhle roli může zkazit jedině idiot. Tak uvidíme…“ směje se svému obsazení Bob Klepl.

Foto: Herminapress

 

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama