reklama

Museum Montanelli v Praze zahájilo výstavu Substantia Nigra. Obrazy Kaie Teicherta nazírají do lidského podvědomí

reklama

Erotika, vášeň, kosmos. Obrazy významného německého umělce, malíře a sochaře Kaie Teicherta na výstavě „Substantia nigra“ jsou vším, z čeho je stvořen univerzální svět. Museum Montanelli v pražské Nerudově ulici zahájilo 22. března novou výstavu, která bude k vidění do 22. června.

Nebe, peklo, vášeň i utrpení. To vše zaznamenávají obrazy Kaie Teicherta, který se zabývá podvědomím jako pramenem tvořivé inspirace. V obrazech vytváří vlastní nezaměnitelnou estetiku v realizaci konečného díla. Daří se mu vdechnout anorganickému materiálu život a dokazuje, že věří svému uměleckému výrazu, jímž diváka magicky vtahuje do děje. V členitých prostorách Musea Montanelli je vystaveno neuvěřitelných 122 děl Kaie Teicherta. „Ta díla jsou můstkem ke všemu živoucímu a ke všemu, co stvořil tento svět. Respekt ke všemu organickému a k síle, kterou čerpáme ze země. Ale také respekt k něčemu, co každý z nás zná a co se nazývá podvědomí,“ říká kurátorka výstavy Substantia Nigra Prof. Dr. Dadja Altenburg-Kohl.

V uměleckých dílech nechybějí prvky sexuality jako vzniku všeho živoucího. Pozoruhodné dílo s názvem „Červený háj“ bylo vytvořeno pro Museum Montanelli „na míru“. Tento salonek uprostřed muzea je plný lásky, vášně, naděje a krásna. Substantia Nigra, titul výstavy, představuje podle slov Dadjy Altenburg-Kohl zhuštěnou temnou hmotu, která s největší pravděpodobností drží ve vesmíru naši galaxii, aby se nerozpadla. Do černé hmoty se také propadá člověk ve chvíli, kdy usíná. „Dovolí našim myšlenkám na okamžik zlámat veškerá tabu a smýt sekvence, které bychom v bdělém stavu nemohli připustit. Symboly takovýchto zážitků jsou v muzeu k vidění a návštěvník výstavy nahlédne do podvědomí umělce Kaie Teicherta, potažmo do podvědomí každého z nás,“ dodává Dadja Altenburg-Kohl.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama