reklama

Kmenové buňky cesta k mladistvé pleti

reklama

Doba, kdy se realizovaly první pokusy s rostlinnými kmenovými buňkami a jejich použití v kosmetice je již dávno pryč. I když je výzkum kmenových buněk tedy poměrně novým oborem, použití rostlinných buněk v kosmetice se stalo již trendem.

Nejvýznamnější kosmetické firmy uvádějí na trh nové receptury, které se opírají o nejnovější poznatky vědy. Jedním z nich je i švýcarská společnost Herb-pharma AG, která pod značkou Fytofontana Stem Cells uvedla na trh již 17 produktů. Tato řada je založena na výzkumech RNDr. Soběslava Fikera, CSc. a řadí se tak na vědecký vrchol kosmetických přípravků.

RNDr. Soběslav Fiker, CSc. svůj život zasvětil výzkumu a ochraně pokožky. Byl jedním z nejkvalifikovanějších lidí v Evropě v oblasti hodnocení kosmetických výrobků. Cílem jeho dlouhodobé práce bylo studium regenerace poškozené pokožky v důsledku vlivů vnějšího prostředí. Právě on vyvinul unikátní kombinaci rostlinných kmenových buněk a aktivátoru humánních kmenových buněk, TrioStem3 Complex, který je obsažen v kosmetické řadě Fytofontana Stem Cells.

TrioStem3 Complex je biotechnologický komplex rostlinných kmenových buněk, ve kterém se účinné látky navzájem posilují a doplňují. Obsahuje aktivátor humánních kmenových buněk, který hraje hlavní roli v redukci vrásek, aktivuje kmenové buňky pokožky a tím podporuje tvorbu nových buněk. Další složkou jsou kmenové buňky pomerančovníku hořkého, které pozitivně ovlivňují pevnost a pružnost pleti a rostlinný extrakt kmenových buněk ze švýcarského jablka, díky němuž se oddaluje proces stárnutí pokožky a podporují se regenerační a ochranné procesy.

A co vlastně kmenové buňky s pletí udělají?

V nejspodnější části lidské kůže se nacházejí epidermální kmenové buňky. Jsou to mateřské buňky všech buněk v epidermu, které jsou zodpovědné za tvorbu nových a regeneraci poškozených kmenových buněk. Nově vzniklé kmenové buňky prostupují směrem k povrchu pokožky a přitom vytváří originální buňky různých kožních vrstev. Tím dochází k neustálé obnově a regeneraci pokožky. A právě ztráta aktivity kmenových buněk má negativní vliv na obnovu kůže. Naše pleť se přirozeně sama regeneruje, avšak s věkem se tato doba z průměrných 28 dní ve třiceti letech věku prodlužuje až na 50 dní. Přípravky s obsahem rostlinných kmenových buněk, jako je například řada Fytofontana Stem Cells, umí tento proces urychlit a opět nastartovat obnovu pokožky.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama