reklama

Knižní novinka: Kráva nebeská Davida Duchovnyho

reklama

Davida Duchovnyho proslavily především role agenta FBI Foxe Muldera v Aktech X a spisovatele Hanka Moodyho v seriálu Californication. Psaní ho nakonec zlákalo i v reálném životě a tak vznikla Kráva nebeská – ztřeštěná „crazy“ pohádka pro dospělé, jejíž vypravěčkou a hlavní protagonistkou je svérázná kráva Elsie.

Mimořádně vydařený debut slavné hollywoodské star vydává Knižní klub a sám autor o knize říká „Co by se asi stalo, kdyby se kráva snažila dostat do Indie? Představil jsem si to jako animovaný film a jeho příběh jsem si napsal „do šuplíku“. Nakonec jsem si řekl, že by to bylo lepší ke čtení, než zfilmované a vznikl krátký román. Popravdě mám napsaných více scénářů, třeba z nich budou další knihy.“ 

Kvality prvotiny Davida Duchovnyho ve vzácné shodě oceňují čtenáři i recenzenti. Například respektované deníky Washington Post a britský Guardian Krávu nebeskou popisují jako humornou, svěží novelu plnou vtipných dialogů, s nadhledem a lehkostí pojímající i vážná témata dospívání, tolerance či náboženství.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama