reklama

KNIŽNÍ NOVINKA: Velká pětka – pět jednoduchých opatření, která můžete začít plnit, abyste žili delší a zdravější život

reklama

Káva, dostatek vitaminu D, konzumace ořechů, pravidelný pohyb a meditace. Běžně dostupné, finančně nenáročné, ale zároveň téměř zázračné prostředky k tomu, abyste se cítili lépe a zdravěji. Velká pětka, jejímž autorem je vědec a profesor medicíny Dr. Sanjiv Chopra, obsahuje snadno pochopitelné informace a překvapivé výsledky studií z uznávaných univerzit, kterých se zúčastnily tisíce osob. Pět výše uvedených opatření by mělo lidskému tělu nabídnout větší prospěch než nejnovější drahé potravinové doplňky, diety či supermoderní cvičební pomůcky.

„Zřejmě nejlepší rada, kterou jako lékař mohu dát svým pacientům, zní: „Hýbejte se, hýbejte se, hýbejte se!“ Je nepochybné́, že lidé, kteří pravidelně cvičí, žijí zdravější a delší život. Ve světě, ve kterém není́ nijak neobvyklé, když nějaký́ lék generuje zisk přes miliardu dolarů za rok, se jen zřídkakdy najde něco, co je úplně zadarmo, a přitom účinkuje stejně dobře, nebo dokonce lépe, než řada drahých přípravků na předpis,“ říká Dr. Sanjiv Chopra.

Dr. Sanjiv Chopra je profesorem medicíny na Lékařské fakultě Harvardovy univerzity, dvanáct let byl proděkanem pro kontinuální vzdělávání. Doktor Chopra je autorem bestsellerů a žádaný motivační řečník. Vyšlo mu sedm knih, publikoval přes sto článků a obdržel mnoho ocenění včetně Ceny za výtečnou pedagogickou činnost Lékařské fakulty Harvardovy univerzity. Knihu Velká pětka vydal ve spolupráci s Davidem Fisherem, jenž je autorem více než patnácti bestsellerů z žebříčku deníku New York Times.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama