reklama

Konec pohádkového víkendu! Český tým Lotus ovládl i druhý závod!

reklama

Kdyby si nějaký spisovatel vzal za svůj příběh, který se tento víkend odehrál na okruhu v Silverstone v rámci seriálu Formula V8, vytvořil by jistě pohádku podobnou největším Andresenovým dílům. Pro český tým Lotus je to však krásná realita. Po včerejším prvním a třetím místě se ve druhém závodě zadařilo ještě lépe. Jedním slovem nádhera!

Byl to krásný víkend a je úplně jedno, že se odehrál ve stále deštivé Anglii a ne někde na španělském pobřeží. Tým Lotus dnes zakončil úžasné představení prvním a druhým místěm. Na nejvyšší flek vystoupil stejně jako včera Roy Nissany. Hned za ním tentokrát skončil jeho týmový parťák René Binder a oproti prvnímu závodu si tak o příčku polepšil. Izraelský jezdec díky vítězství navíc poskočil v celkovém pořadí na druhé místo. Lotus si pak upevnil vedení v hodnocení týmů.

Černožlutá stáj bývalého automobilového závodníka Antonína Charouze to tentokrát zvládla i co se týká strategie na absolutní jedničku. Když bylo třeba zajet na výměnu pneumatik, z boxů zazněl přesně tento pokyn. Ve chvíli, kdy bylo dobré nebláznit, oba jezdci se tím řídili. Takže nejen oni, ale i celé vedení týmu, si zaslouží absolutorium. „Celý víkend byl jako sen. Doufám, že se z něj neprobudím a další závody budou podobné,“ usmíval se spokojený Nissany. Aby také ne! Víc, než dokázal na Silverstone, během jediného víkendu udělat nejde.

Foto: sociální sítě

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama