reklama

Koupíte si dnes obraz Ivana Mládka? Za pár let vám (možná) vydělá majlant

reklama

Málokdo ví, že vysokoškolsky vzdělaný muzikant Ivan Mládek, píše nejen texty a knihy, ale čím dál víc se věnuje malování. A velmi úspěšně. Jeho obraz „Archa Noemova“ visí až v San Franciscu ve foyeru Bank of America. Dokonce je zakladatelem důsledného antiperspektivismu!

„Tento styl jsem už ale asi před pěti lety opustil. Snažil jsem se namalovat pár obrazů pokud možno ve správné perspektivě, ale po úspěchu obrazu „Bača ide do hor“ jsem neodolal a přešaltoval na minimalizmus! Tomu mému říkám „akční“. Když už je toho na obraze málo, musí se na něm něco – pokud možno legračního, dít!,“ vysvětluje, tentokrát ve foyeru Divadla Bez Zábradlí, kde proběhla vernisáž jeho pozoruhodných děl.

A tak nejen Mládkova písňová tvorba s jeho po létech znovu objeveným hitem Jožin z bažin, ale také „mistrovo“malířské umění je, jak se zdá, vysoce finančně hodnoceno a je tudíž dobrou investicí do budoucna. O tom svědčí fakt, že jeden z jeho obrazů „Hole in one“ byl již dříve vydražen za 500.000 Kč. Peníze Mládek věnoval na charitativní akci Krtek, ve prospěch dětské onkologie.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama