reklama

Kulturní tip: Advent s oceňovanými inscenacemi Divadla Na zábradlí

reklama

Hledáte zklidnění uprostřed předvánočního chaosu? Dopřejte si intenzivní kulturní zážitek na prosincových představeních Divadla na zábradlí! Ve Švandově divadle, kde soubor během rekonstrukce své domovské scény hostuje, bude k vidění Posedlost, Krásné psací stroje a v listopadu vyprodaná Inscenace roku 2014 Velvet Havel. 

Posedlost, 4. 12., 19:00 – původní inscenace osvědčeného tvůrčího týmu Jan Mikulášek a Dora Viceníková, jejímž ústředním tématem je láska – ve všech svých podobách.  Na dvoupodlažní scéně Marka Cpina divák nahlédne do soukromí několika postav, které se vášnivě potkávají či míjejí. Drobné příběhy tohoto několikapatrového domu se volně proplétají, sousedé se střídají a stěny jsou svědky domácích dramat. V režii Jana Mikuláška hrají Dita Kaplanová, Anežka Kubátová, Miloslav König, Stanislav Majer, Jiří Vyorálek…. a Jana Plodková, která v současné době exceluje v oblíbené taneční show StarDance.

Velvet Havel, 11. 12., 19:00 – Inscenace roku 2014, originální hudebně-dramatické zpracování velké osobnosti našich dějin s libretem a hudbou Miloše Orsona Štědroně, v režii Jana Friče. Orson Štědroň se nechal volně inspirovat Havlovým životem i tvorbou a s humorem a sobě vlastní zkratkou pojednává o něm, jeho okolí i o nás samotných. Forma představení vycházející z hudby dává šanci uchopit toto nelehké a ožehavé téma s nadhledem a s vysokou mírou originality. V roli Václava Havla exceluje Miloslav König, který za svůj výkon získal Cenu divadelní kritiky 2014.

Krásné psací stroje, 22. 12., 19:00 – autorské hudebně-divadelní představení v režii Jiřího Havelky na téma slavných osobností české literatury. Tři literární velikáni Jan Zábrana (Miloslav König) Josef Škvorecký (Petr Jeništa) a Bohumil Hrabal (Ladislav Hampl) bojují o existenci ve víru redaktorských nástrah a normalizace. Své souboje svádí prostřednictvím rychlých psacích strojů, v případě čtvrtého, Jiřího Koláře (Jiří Vyorálek), i za pomoci lepidla.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama