reklama

Oslabená libra zlevnila Čechům Londýn. Cestují za předvánočními nákupy, prodeje letenek výrazně rostou

reklama

Obliba Londýna coby předvánoční destinace výrazně narůstá, Češi využívají značného poklesu ceny libry a vyrážejí na nákupy. Cestování nahrávají i příznivé ceny letenek – britská metropole letos patří z hlediska cestovních nákladů k nejlevnějším turistickým cílům v Evropě.

Ceny zpátečních letenek začínají na částce 1200 korun. „Oproti loňskému roku letos stouply prodeje letenek do Londýna o 24 procent. Drtivou většinu tvoří individuální turistické pobyty, kdy si lidé koupí letenku a k ní třeba i ubytování v hotelu. Exponované jsou zejména termíny kolem Vánoc,“ říká Josef Trejbal z portálu Letuška.cz.

Turistiku do britské metropole do značné míry podporuje i výhodný kurz libry. „Slabší britská měna Čechům zlevnila nejen cestovní náklady, ale i pobyt a nákupy v této ostrovní zemi. V Londýně se dá těsně před Vánoci výhodně nakupit třeba značkové oblečení, které je v Česku za stejný kus o dost levnější. Obrovským lákadlem jsou atraktivní galerie, které jsou pro návštěvníky zdarma,“ uzavírá Josef Trejbal.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama