reklama

Ljuba Krbová „vybubnovala“ své posádce bramborovou medaili

reklama

Ve Žlutých lázních to pořádně vřelo. Proběhlo zde Slavnostní zahájení festivalu závodů Dračích lodí a v jedné z kategorií si zazávodily i děti z dětských domovů spolu se svými příznivci a patrony zapojenými do spolku Múzy dětem. Nejaktivněji si počínala hvězda nekonečného seriálu Ulice, Ljuba Krbová. Ta se představila coby lodní bubenice a dovezla svou posádku do cíle na pěkném čtvrtém místě.

„Tuhle akci mají naši malí kamarádi ve velké oblibě, o čemž svědčí to, že se zúčastňujeme těchto závodů poněkolikáté. Je pravda, že čtvrté místo je v těžké konkurenci hezké, ale my jsme spíš zvyklí vyhrávat. No, není pokaždé posvícení. Možná je to tak trošku i tím, že v posádce jsme měli dost menších dětí, pro něž to byla premiéra, a ještě úplně nezvládaly to děsivé tempo. Chce to čas, uvidíte příště,“ nechala se slyšet Ljuba.

Bubnování je jistě hezká a potřebná věc na dračí lodi, ale co vyměnit buben za veslo? „Já bych si sice vyzkoušela i pádlování, ale jelikož jsem párkrát slavila s dětskou posádkou prvenství, nechtějí mě k němu pustit a vždycky skončím u bubnu. Ale co není, může být třeba za rok. Rozhodně se tomu bránit nebudu,“ s úsměvem vysvětlila Ljuba, kterou doprovázel coby dvorní fotograf její manžel, spisovatel Ondřej Neff.

Hereččin kolega a rovněž příznivec spolku Múzy dětem David Novotný dorazil se svými čtyřmi dětmi a manželkou. „Přišli jsme samozřejmě akci podpořit, a když bude potřeba, zasednu i do lodě a moje suita bude fandit,“ uvedl David. A potřeba byla, takže se „nalodil“ a makal, co mu síly stačily. „Nebylo to tak hrozné, naopak, škoda, že nebyl závod delší, to pořadí bylo jiné. Ale i čtvrté místo je dobré. Na to, že jsem spíš fotbalista, než veslař či pádlař, byl při vší skromnosti, můj výkon vcelku dobrý,“ pochválil se David Novotný.

Pouze povzbudit loď spolku Múzy dětem, ale velice vehementně, přišla Míša Maurerová s dcerou. Ta sice už pár závodů na dračích lodích za sebou má, ovšem dolehla na ní únava z pracovních povinností, takže se zařadila jen mezi početné fanoušky. Ukázat se na veřejnosti přišly také finalistky České Miss. Ne sice, aby se zapojily do lodního klání nebo povzbuzování soutěžících, to jaksi je nechalo v klidu, ale vyzkoušely si jízdu na paddle boardech, což zase nechalo v klidu hosty Žlutých lázní.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama