reklama

Májový tip z Klášterů Český Krumlov: Výstavy fotografií a bylinková přednáška

reklama

Mimořádnou příležitost nahlédnout do historie a do zákulisí rozsáhlé rekonstrukce středověkých klášterů v Českém Krumlově ve fotografiích nabízí dvě výstavy instalované v bývalém klášteře klarisek: Průvan krumlovských klášterů a Příběhy krumlovských klášterů.

Výstava černobílých fotografií českokrumlovského výtvarníka Jiřího Havlíka nazvaná Průvan krumlovských klášterů mapuje více než dvacetileté období, kdy autor žil a tvořil přímo v krumlovských klášterech. Jiří Havlík je svými díly zastoupen v mnoha soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Za svou fotografickou tvorbu obdržel několik cen a odborných uznání. Na nádvoří kláštera klarisek je do konce roku umístěna výstava Příběhy krumlovských klášterů, která prostřednictvím fotografií Ladislava Pouzara a doprovodných textů Jiřího Blocha zachycuje proces nejrozsáhlejší rekonstrukce v novodobých dějinách města Český Krumlov. Expozice, stejně jako celý komplex unikátního „trojklášteří“, jsou přístupné každý den od 10 do 18 hodin.

Velký sál bývalého konventu klarisek ve středu 24. května provoní bylinky – v 17 hodin začne Bylinková přednáška s fytoterapeutkou Radmilou Malinovskou, jednou z předních českých odbornic zabývajících se účinkem léčivých bylin na lidské orgány. Přednáška bude zaměřena na byliny, které se sbírají v květnu a užívají se po celý rok. Rozdělena bude na dvě části – teoretickou a poznávací.

Kláštery Český Krumlov návštěvníky lákají řadou dalších akcí – denně jsou přístupné například zdejší oblíbené řemeslné dílny, stálé expozice Život a umění v krumlovských klášterech, Interaktivní expozice lidských dovedností a také jubilejní výstava známé výtvarnice Emmy Srncové EMMA 75.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama