reklama

Martin Harich má nový singl Kvapka s animovaným videoklipem

reklama

Martin Harich vydal singl Kvapka ze svého posledního alba Mapy, které vyšlo v září loňského roku. Píseň doplňuje nový animovaný videoklip. Rytmus skladby evokuje „padající kapky“ a dokresluje námět skladby.

Nejnovější singl Martina Haricha má název Kvapka a ústředním motivem energické písně je zosobnění padajících kapek s romantickým nádechem. Píseň je součástí Martinova alba Mapy, které vyjde během února také na vinylu. Singl Kvapka je nejrychlejší písní z alba a doplňuje ho první autorův animovaný videoklip.

„První slova a tóny Kvapky vznikly už v říjnu roku 2014, když jsem se učil na maturitu a vlastně to měla být píseň do reklamy. Od té doby se ale všechno změnilo, protože jsem si k ní vytvořil osobní vztah a firmě jsem ji nikdy neposlal. Text je úplně jiný než na začátku a definitivně jsem ho uzavřel při čekání na letadlo v Barceloně. Původní ekologický podtext dostal romantickou podobu a klavír, se kterým jsem první nápad pro své potřeby nahrál, ze skladby zmizel úplně. Když přemýšlím nad základními prvky inspirace, které ovlivnily výslednou podobu Kvapky, asi bych měl zmínit skladby skupin Kodaline a Coldplay,“ říká Martin.

Text písně Martin průběžně rozšiřoval až na celkem 9 pracovních slok, ze kterých nakonec zůstaly 3. Jak je pro celé album Mapy typické, část nahrávky nevznikla v nahrávacím studiu – zvuková stopa chorálů „OOO“ byla nazpívána v tenisové hale v Tatrách během charitativní cyklistické akce Parasport 24 napříč Slovenskem, kterou Martin už několik let aktivně podporuje.

Druhý hlas, který zaznamenají pozorní posluchači v refrénu, patří Martinovu dobrému kamarádovi Thomovi Artwayovi, s nímž podnikají pravidelné cesty za buskingem po Evropě.

Chuť vymknout se tradičním postupům

Na otázku, proč se Martin rozhodl singl Kvapka doplnit právě animovaným klipem, odpovídá. „Pořád mám chuť dělat věci jinak a zkoušet něco nového. Album Mapy vyšel i na magnetofonové kazetě, teď v únoru pokřtíme v Praze jeho vinylové vydání – to jsou formáty, které nejsou v našich končinách často k vidění. Kazeta tedy určitě. Když jsem zvažoval, jak bych chtěl udělat klip Kvapka, rozhodl jsem se pro animovanou podobu,“ říká zpěvák.

Výrobu svěřil do rukou Lukáše Balcárka z kapely Light & love. „Věřím, že se animovaná Kvapka bude fanouškům líbit a že se nám povedlo doplnit příběh textu vhodným obrazem,“ uzavírá Martin Harich.

Videoklip Kvapka najdete na Martinově Youtube kanálu zde: https://www.youtube.com/watch?v=lR1jWZL0Ipg

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama