reklama

Michal Kavalčík: Začínám od piky, když nemůžu být králem zvířat, beru i toho myšího vládce

reklama

Po menším prvotním zklamání, když objevil, že v chystaném rodinném muzikálu Kocour v botách není role lva, krále zvířat, se herec a zpěvák Michal Kavalčík zklidnil a prý s chutí přijal nabídku zahrát si alespoň krále myšího.

„Vládnout téhle havěti sice není až taková pecka, ale i v živočišné říši se musí začínat od piky, než se vyškrábete na vrchol, takže ano, jdu do toho. Třeba se v budoucnu propracuji k vyšším postům, takže myšáka beru jako velkou zkušenost a hlavně se těším, až si navléknu jeho slušivý kostým,“ s úsměvem uvedl Kavalčík, kterého jsme zastihli na konkurzu na dětské role v Divadle Broadway, kde se muzikál bude od 28. listopadu hrát pod režijní taktovkou Petry Parvoničové.

„Přihlásilo se nám více jak stopadesát malých adeptů, z nichž vybereme šestnáct nejlepších. Když už byla zmínka o Michalu Kavalčíkovi, tak ten přišel dnes podpořit i syna Alexe, který je jedním z nich. A jelikož protekce u nás neexistuje, musí si každý, tedy i on projít všemi nástrahami výběru. Zda uspěje, uvidíme, ale konkurence je tu opravdu výborná. Valná většina malých adeptů je pěvecky i pohybově nadaná a nebude to lehké rozhodování,“ prozradila režisérka.

Roli kocoura v botách budou alternovat Petr Ryšavý s Vojtěchem Drahokoupilem, hloupého či spíše česky chytrého Honzu si střihnou buď Pepa Vágner, nebo Honza Kopečný. „Samozřejmě tu pohádku známe, líbí se nám a moc se těšíme na zkoušky a samozřejmě představení. Bude to velká show, takže jsme rádi přijali nabídku si v tomhle vydařeném muzikálu zahrát,“ sdělili jednohlasně oba „kocouři“.

„Jako kluk jsem prostudoval všechny české pohádky. Líbily se mi pro jejich poetiku, postavy a postavičky, veselé kousky a dobrý konec. To všechno je i v Kocouru v botách, takže budu s chutí na Broadwyi pohádkovým Honzou. Navíc se zanedlouho žením, určitě budeme chtít i potomka, takže se mohu zacvičit i jako pohádkový taťka,“ uvedl Pepa Vágner.

Konkurz byli omrknout i bratři Václav a Jan Neckářové. A ne jen, jak řekli, pro ukrácení dlouhé chvíle. Jan je spolu s Rupertem Dubským a Eduardem Krečmarem podepsán pod dílem jako autor a Vašek si před více jak dvaceti lety Kocoura v botách sám zahrál. „Je to hezká připomínka a vzpomínka, kdy jsme se na chvíli vrátili o řadu let zpět. Vidíme tu hodně nadšení, množství talentů, takže se i my těšíme na premiéru,“ shodli se bráškové.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama