reklama

Modelky Verešová, Vignerová a Votavová se fotily s mrtvolou

reklama

Křest knihy Stockholm: Přísně tajné švédské autorky Hanny Lindberg, která ji přijela osobně uvést do Česka, byl doslova vražedný a krvavý. Na místě totiž byla mrtvola a kniha se křtila krví! 

Důvod, proč se kmotrami knihy staly právě modelky Andrea Verešová, Aneta Vignerová a Kateřina Votavová, byl přitom jasný. Drsná krimi Stockholm: Přísně tajné se totiž odehrává ve světě modelingu, a popisuje vraždy několika slavných modelek, zkorumpovaný svět showbyznysu, který je napojený na podsvětí a perou se v něm peníze (zdá se, že švédská realita se příliš neliší od české), a tak bylo jasné, že ji nemůže pokřtít nikdo jiný. Modelky se na křtu svěřily, že nikdy žádné opravdu hororové situace podobné těm v knize nezažily, ale že na začátku svých kariér občas musely čelit okamžikům, kdy byly modelingovými agenturami ubytovány v hostelích, kde by se bál v noci na chodbu vylézt i otrlý námořník.

Celý křest pak probíhal v duchu knihy. V pražském Paláci knih Luxor bylo vytvořeno místo činu, kde byla naaranžovaná mrtvola dívky, u které se všichni přítomní fotili, a samotná kniha se křtila krví. Sice jen tou filmovou, ale i tak šlo o bizarní podívanou, protože vidět slavné české modelky, jak mají ruce od krve a fotí se s mrtvolou, to člověk hned tak nezažije.

Foto: Tomás Pánek

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama