reklama

Naučné stezky, luxusní wellness, gastronomie a krásná příroda – to je Dolní Morava

reklama

Stamichman je horský duch okolí Králického Sněžníku, který obývá zdejší kopce. Jeho chýše je dobře ukrytá v hlubokých lesích, ale díky nové Stamichmanově stezce, která bude otevřena během října, teď můžete navštívit model obydlí tajemného patrona hor v životní velikosti. Stezka propojuje areál U Slona a Wellness hotel Vista příjemnou procházkou v lese, ozdobenou dřevěnými sochami, které vytvořilo pět řezbářů.

Až dorazíte do Wellness hotelu Vista, byl by hřích nenavštívit místní Wellness svět. Vyzkoušejte saunové rituály, bazén, vířivku, finskou saunu, parní lázeň, Kneippův chodník nebo nejrůznější masáže. Ty vám obzvlášť bodnou především po dlouhých túrách a cyklo výletech, pro které je Dolní Morava jako stvořená. Stejně tak pro koloběžky, ať už ty klasické nebo elektro. Nezapomeňte se v půjčovně zeptat na vhodnou trasu. Skvělá je třeba červená cyklotrasa, která má sice 17 kilometrů, ale ne nadarmo se jí říká panoramatická. Určitě si nenechte ujít ani parádní výhledy z jedinečné Stezky v oblacích, jejíž fotka loni v zimě obletěla celý svět.

Na své si tu přijdete, pokud máte rádi dobré jídlo a pití. Na výběr budete mít od luxusní lokální gastronomie v restauraci Podbělka po rychlé občerstvení na barech. Můžete si zajít na skvělou pizzu přímo z pece do Pizzerie Terezka nebo si vychutnat nádherný výhled do okolí na terase chaty Slaměnka. Točenou zmrzlinu a víkendové grilování si zase užijete v Restauraci U Slona nebo v Restauraci Terezka. Kolem sjezdovek samozřejmě najdete i cool aprés ski bary, jak je znáte ze zahraničí. Abyste si všechno stihli vyzkoušet, zažít a ochutnat, měli byste tu strávit alespoň pár dní.

Které dny se vám nejvíce hodí, zkontrolujte podle svého diáře a kalendáře akcí na webových stránkách. Na podzim můžete stihnout saunování v noci při úplňku, oslavy Halloweenu, kouzelnické víkendy, cestování časem nebo třeba Univerzitu pro příšerky. Z některých názvů je patrné, že jsou určené pro děti. V té době se o ně starají zkušení animátoři a vy můžete v klidu odpočívat.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama