Nekonečný povýšil píseň Jen pro ten dnešní den na hymnu království rozkoší!

Autor: dne 13 června 2018

Dal si trochu na čas, ale do knihkupectví Dobrovský dorazil. Vyslanec království rozkoší Dan Nekonečný se sice zasekl v pražské dopravě, ovšem na křtu klipu Jen pro ten dnešní den, který vznikl na podporu knížky fotografa Angelo Purgerta První republika, prý v žádném případě nemohl chybět. A když si písničku vyslechl ani chvilku neváhal a při reji konfet jí označil za velice vydařenou.

„Ten videoklip je skvostný a píseň, která se z něj line mě uchvátila, takže není co řešit, rozhodl jsem se. Mám tu moc, a proto povyšuji píseň Jen pro ten dnešní den na hymnu království rozkoší a všechny, kdo ve videoklipu vystupují současně povyšuji do rytířského stavu a mohou tedy nosit hrdý titul rytíři rozkoší,“ oznámil v dějišti křtu přítomným hostům a divákům Nekonečný. Rytířem jsou tedy od včerejška třeba Martin Maxa, Jarek Šimek, kteří song nazpívali a také moderátor akce Martin Dejdar.

Ještě před křtem videoklipu proběhl i křest zmíněné publikace První republika, která vznikala, podle autora, plných devět let. Podílelo se na ní 160 spolupracovníků, fotilo se ve čtyřiceti lokalitách, na místech, kde se lidé v oněch dvacátých až třicátých letech scházeli.

Mezi kvanty modelů a modelek, kteří se bez nároku na honorář, neboť výtěžek půjde na podporu obecně prospěšné společnosti Život dětem, nechali nalíčit, dobově obléknout a pózovat Angelu Purgertovi je množství známých osobností mj. Míša Gemrotová, Zdeněk Pohlreich, Andrea Růžičková, Bořek Slezáček atd. atd.

„Osobně miluji první republiku, ta dvacátá až třicátá léta. V Angelově knize je celá řada skvělých fotek, a když jsem si je prohlížel, chtěl jsem se alespoň na chvíli vrátit zpět do oněch časů. Přivítal jsem nabídku kmotrovství jednak pro to dílo samotné a pak i pro jeho charitativní podtext. Tak ať se líbí,“ nechal se slyšet kmotr Michal David.

Foto: Herminapress

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit Přihlášení

Napište odpověď