reklama

Nekonečný povýšil píseň Jen pro ten dnešní den na hymnu království rozkoší!

reklama

Dal si trochu na čas, ale do knihkupectví Dobrovský dorazil. Vyslanec království rozkoší Dan Nekonečný se sice zasekl v pražské dopravě, ovšem na křtu klipu Jen pro ten dnešní den, který vznikl na podporu knížky fotografa Angelo Purgerta První republika, prý v žádném případě nemohl chybět. A když si písničku vyslechl ani chvilku neváhal a při reji konfet jí označil za velice vydařenou.

„Ten videoklip je skvostný a píseň, která se z něj line mě uchvátila, takže není co řešit, rozhodl jsem se. Mám tu moc, a proto povyšuji píseň Jen pro ten dnešní den na hymnu království rozkoší a všechny, kdo ve videoklipu vystupují současně povyšuji do rytířského stavu a mohou tedy nosit hrdý titul rytíři rozkoší,“ oznámil v dějišti křtu přítomným hostům a divákům Nekonečný. Rytířem jsou tedy od včerejška třeba Martin Maxa, Jarek Šimek, kteří song nazpívali a také moderátor akce Martin Dejdar.

Ještě před křtem videoklipu proběhl i křest zmíněné publikace První republika, která vznikala, podle autora, plných devět let. Podílelo se na ní 160 spolupracovníků, fotilo se ve čtyřiceti lokalitách, na místech, kde se lidé v oněch dvacátých až třicátých letech scházeli.

Mezi kvanty modelů a modelek, kteří se bez nároku na honorář, neboť výtěžek půjde na podporu obecně prospěšné společnosti Život dětem, nechali nalíčit, dobově obléknout a pózovat Angelu Purgertovi je množství známých osobností mj. Míša Gemrotová, Zdeněk Pohlreich, Andrea Růžičková, Bořek Slezáček atd. atd.

„Osobně miluji první republiku, ta dvacátá až třicátá léta. V Angelově knize je celá řada skvělých fotek, a když jsem si je prohlížel, chtěl jsem se alespoň na chvíli vrátit zpět do oněch časů. Přivítal jsem nabídku kmotrovství jednak pro to dílo samotné a pak i pro jeho charitativní podtext. Tak ať se líbí,“ nechal se slyšet kmotr Michal David.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama