reklama

Novou desku Piana inspiroval vesmírný příběh planety „THEIA“

reklama

Pražská čtveřice Piano vydává po třech letech své druhé album nazvané „Theia“. Podle zpěváka a zakladatele kapely Mikoláše Růžičky pojednává o hledání nových hudebních světů a barev a mapuje zážitky a vývoj za poslední tři roky jeho života. Slavnostní křest alba „Theia“ proběhne 30. ledna v pražském klubu NoD/Roxy za účasti zajímavých hostů – zpěvaček Sáry Vondráškové z Never Sol, Veroniky Lazorčákové a Františka Boříka z kapely Mandrage. Po koncertě Piana proběhne afterparty s hudebním setem DJ Evy Porating (Radio1).

Piano založil člen zvučné indie-folkové skupiny Republic of Two Mikoláš Růžička a přizval k sobě svého bratra Štěpána Růžičku (Republic of Two), Jana Janečku (Luno, Tichonov) a Timona Svobodu (Holden Caulfield). Název alba se odvolává k teorii o vzniku Měsíce. Theia byla údajně hvězda, která se před více než 4,5 miliardami lety srazila se Zemí a právě díky této gigantické srážce došlo k odtržení Měsíce od Země. Theia byla navíc, podle antických bájí, jedna z dvanácti Titánů – synů a dcer Úranose, boha nebe a samotného nebe, vládce nad světem po prvopočátečním Chaosu. Mikoláš Růžička čerpá z chaosu všedního života. Album ve stylu alternativního dream-popu obsahující jedenáct skladeb vyšlo elektronicky 5. prosince 2015 na labelu Massimo Records. Obal desky, na kterém jsou zachyceny aboriginské děti, a promo fotografie kapely fotila Andrea Kerestešová. Mixu a masteru desky se ujal renomovaný hudebník a zvukař Ondřej Ježek (Jámor studio).

Zaposlouchejte se

Kapela zároveň představila hned dva nové klipy. První ke skladbě „Boy“, emocionální písni o vzpomínkách, snech, dětství a stárnutí. V hlavních rolích se objevují muži tří generací, jeho otec, synovec a on sám. „V černobílém videu se promítají minimalisticky natočené tváře a autentické záběry z rodinného archivu“, dodává Růžička. Klip, který doma natočli společně Růžička s Kerestešovou naleznete zde: http://youtu.be/e8D0HastevA. Ve druhém klipu k písni „Try“ vystupuje zpěvákova partnerka, herečka a fotografka Andrea Kerestešová, která hraje ženu, odhalující se sama před sebou. „Píseň je o tom, že si my sami vytváříme svět, ve kterém žijeme a nesmíme se bát pokusit se žít tak, jak chceme,“ říká Růžička. „Vše máme ve vlastních rukách“, doplňuje lídr Piana. Na režii klipu pracovala Sofie Šustková, kamery se ujal Jan Pivoňka. Klip naleznete zde: https://youtu.be/okLRn7srG0s.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama