reklama

Pavel Nový: Bez trošky tajemství a překvapení to v životě ani ve filmu nejde

reklama

Hodně netypická intimní scéna dvou dříve narozených jedinců překvapí určitě diváky při sledování nového filmu režiséra a scénáristy Bohdana Slámy Bába z ledu, který vstupuje do českých kin. A určitě nejen ona. Tak trochu hořká komedie je skvělou přehlídkou hereckých kvalit hlavních představitelů – Pavla Nového a Zuzany Kronerové.

„Víta, ta scéna fungovala sama o sobě. Je v ní to podstatné – neštěstí i něžnost a rozhodně tam patří. Já mám rád to, co děláme v Ypsilonce, protože vždycky je v našich představeních troška tajemství a troška překvapení. Přesně jako v tomhle filmu a nejde vůbec jen o zmíněnou scénu. Příběhů, které jsou o ničem máme kolem sebe mraky, proto jsem rád, že jsem si mohl takového drsného samorosta Broňu v Bábě z ledu zahrát,“ nechal se slyšet Pavel Nový.

Film je o tom, že lze změnit život, najít lásku a být šťastný v každém věku. Je o životních situacích a osudových setkáních. A právě o setkání dvou rozdílných povah tu jde. Hana, neboli Zuzana Kronerová, prochází díky Broňovi životní změnou, podaří se jí odpoutat od sobeckých synů a jejich rodin a po létech začíná skutečně žít.

„Postavě Hany držím palce, když se vzbouří proti manipulaci a vydírání ze strany svých nejbližších. Ze slabé nejisté ženy se díky sympatickému exotovi a současně chlapovi ošlehanému životem stává někdo jiný. A ona se začne na věci dívat úplně jinak. Ale dost už, všechno podstatné je lepší vidět na vlastní oči,“ uvedla Zuzana Kronerová.

Významnou roli hrají v Bábě z ledu voda a otužování. Zatímco pro Pavla Nového to není nic, co by neznal, Kronerová se díky roli stala milovnicí plavání ve studené vodě a aktivně se otužuje i nadále. „To, že jsem se z největšího zimomřivce stala otužilcem, se mi zdá dnes neuvěřitelné. Ze začátku jsem doufala, že se tahle kratochvíle třeba z filmu vytratí. Zůstala tam a teď si říkám, že to bylo dobře,“ dodala s úsměvem otužilkyně Kronerová. Kromě zmíněné ústřední dvojice ve filmu hrají Daniel Vízek a Václav Neužil, tedy filmoví synové Hany, Tatiana Vilhelmová a Petra Špalková coby jejich manželky, Marek Daniel a řada dalších.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama