reklama

Poezie, humor, světová klasika, skvělá muzika a mnoho dalšího v podání osobností české kultury

reklama

V novém roce dostane na jevišti legendárního Divadla Viola prostor nový cyklus Poezie a hudba. Poetický večer Hledám tě v tomto městě…, který je na programu 26. února od 20:00, je zároveň první oslavou letošních 85. narozenin Miroslava Kováříka.

Život známého divadelníka, kulturního publicisty a redaktora, recitátora, herce, moderátora a vysokoškolského pedagoga je osudově spjat s poezií, pro níž dokáže nadchnout i publikum. Miroslav Kovářík se po letech vrací do Violy s poezií českých básníků Vladimíra Holana, Jiřího Ortena, Josefa Kainara a Václava Hraběte za doprovodu skvělých muzikantů Olina Nejezchleby, Pavla Skály a Vladimíra Pavlíčka.

Milovníky typického anglického černého humoru, a také ty, kteří už někdy absolvovali výběrové řízení, 5. únoraod 20:00 zaručeně pobaví Smluvní vztahy. Hru úspěšného a uznávaného britského divadelníka Mika Bartletta odvysílala v červnu 2013 stanice Vltava Českého rozhlasu a Viola ji uvádí v rámci svého cyklu Rozhlasová hra na jevišti v hlavních rolích s Danou Černou(Nadřízená) a Janou Strykovou(Emma). Smluvní vztahyse ve velké nadsázce, ale o to trefněji, zabývají aktuálním společenským tématem: Nakolik vás váš zaměstnavatel vlastní? Kam až smí zasáhnout jeho přirozený zájem o zaměstnance? Co všechno o vašem soukromí smí a může vědět?

Po delší době bude 13. únoraod 20:00 ve Viole k vidění repertoárový evergreen, který se pozornosti diváků těší už od roku 2003. Proč si nezatančíte?aneb Raymond Carver — mistr krátké prózy, jeden z nejvýznamnějších spisovatelů americké literatury 80. let minulého století v bravurním podání Jiřího Lábuseza klavírního doprovodu Emila Viklického.

Večer vyprávění z legendární knihy a čtení dopisů Antoina de Saint Exupéryho, na který zvou herci Daniela Kolářováa Tomáš Pavelka, je na programu 20. únoraod 20:00. Malý princ je jednou z nejznámějších knih světa — má motto: Všichni dospělí byli nejdříve dětmi (ale málokdo se na to pamatuje). Malý princ je pohádkovou alegorií o přátelství, moudrosti, životě a smrti. Klíčem k tajemství moudrosti jeho autora, Antoina de Saint Exupéryho, může být i korespondence mezi jím a jeho matkou, které je věnovaná část představení.

V pátek 22. února od 20:00 Emil Viklický společně s Davidem Prachařem přehrají a převyprávějí příběh Alessandra Bariccoa Novecento (Magické piáno). Novecento (David Prachař byl za svou roli v režii Lucie Bělohradské oceněn divadelní Thálií) se odehrává na lodi, která pravidelně brázdila oceán mezi Evropou a Amerikou, a jde o jméno odloženého novorozeněte, jež námořníci objevili v podpalubí. V průběhu let se chlapec naučil  hrát  na piano tak, „že i Bůh tančil, pokud se nikdo nedíval…“

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama