reklama

Příjezd medailistek Ester Ledecké a Martiny Sáblíkové přivítal český národ s velkou slávou

reklama

Fanoušci z různých koutů Česka doslova zaplnili Staroměstské náměstí, aby přivítali medailistky Ester Ledeckou, Martinu Sáblíkovou a další olympioniky, jak se sluší a patří. Příchod stříbrné Sáblíkové a dvojnásobně zlaté Ledecké na pódium doprovázel hlasitý aplaus a hold jim vzdal i moderátor Libor Bouček, který spolu s Martinem Hájkem celou akcí provázeli.

„Jsem moc ráda, že tady s vámi dneska můžu být a že mám tuhle medaili na krku,“ řekla Martina Sáblíková. Ta přestože má doma již tři zlaté medaile na tohle stříbro je náležitě pyšná. „To bude asi tím, jak ta celá sezóna probíhala. Já jsem měla hodně zdravotních problémů a nevěděla jsem, jestli na olympiádu odletím,“ vysvětlila svou pýchu a pocity štěstí rychlobruslařka.

Ve velkých rozpacích z tak velkolepého přivítání byla i samotná dvojnásobná olympijská vítězka. „Tohle je neuvěřitelný. Strašně vám děkuju, že jste tu čekali v té zimě, že jste sem přišli. Já si myslela, že tady bude pár cizinců u orloje, já řeknu ahoj a bude to hotový a zase půjdu,“ řekla dojatá Ester, která přiznala, že si moc oslav neužije. Za dva dny totiž odlétá do Turecka a poté do Švýcarska, kde pojede obří slalom.

Prostřednictvím videovzkazu pozdravila fanoušky i bronzová olympijská medailistka ze
snowboardcrossu Eva Samková, která dala přednost soukromé oslavě ve Vrchlabí. Na pódiu pak promluvili také olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová nebo bývalý hokejový brankář Milan Hnilička, jenž na stejném místě před dvaceti lety slavil naganský triumf.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama