reklama

Roman Skamene: Sto bazénů na zahřátí

reklama

Narazili jsme na něj ve dveřích jeho „haciendy“. Lehce zdevastován se vracel herec Roman Skamene spolu s dcerou Sandrou z tenisového zápolení, kterého si užívá minimálně dvakrát týdně na kurtech v Nižboru spolu s kamarády důchodci.

„Válet se na slunci mě nebaví. Jsem aktivní a nechávat se opékat jako špekáček nepatří mezi má hobby.
V našem dědkovském tenisovém týmu máme borce, kterému je šestaosmdesát a ani v tomhle věku si nedá pokoj a honí nás po kurtu. Jsem o třiadvacet let mladší, než on a chci se dožít v plné svěžesti a aktivity stejného věku. Proto na sobě makám, až se ze mě kouří,“ vysvětlil Roman.

Rodinné sídlo už je hotovo, takže kolem baráku se baví jen drobnými dodělávkami. „Dva roky jsme dům rekonstruovali, teď už si ho s manželkou, dcerou, vnučkami a synem užíváme. Musím přiznat, že většinu práce a starostí zvládala má žena Renata. Byla stavbyvedoucím, stavebním dozorem, účetní a to, že bydlíme je především její zásluha a samozřejmě těch lidí, kteří makali. Já jsem sice občas také přiložil ruku
k dílu, tu odvezl kolečko, onde pomohl při stěhování nábytku, semtam přispěl dobrou radou, kterou si stejně nikdo nebral k srdci, ale hvězdou byla v tomto případě ona,“ pochválil manželku herec.

Jak bylo řečeno teď už se zaměřuje jen na drobné, hlavně ozdobné dodělávky. Například si staví schůdky
k cestě ke studni, jak názorně předvedl. „Původně jsem uvažoval udělat je z přírodního dřeva, ale pak jsem si řekl „jsi přece Skamene“, takže aby to bylo stylové, jsou ze šutrů, nebo lépe řečeno z kamene,“ uvedl se smíchem.

Dost ale práce. Po osprchování z tenisových klání se Roman předvedl i coby plavec. „Denně si po ránu na rozhýbání dám svých sto bazénů, abych nabral fyzičku. No a pak ve vodním živlu řádíme s vnučkami, šestiletou Rebecou a dvouletou Stellou. A když už ubývá sil, vypomůže nám nepostradatelný přítel delfín,“ dodal Roman Skamene a ještě jednou předvedl svůj atraktivní plavecký styl. Závěrem ještě dodejme, že bazén „mistra sportu“ má na délku šest metrů, takže borec se zase tolik nepředře, i když šestset metrů plavby také není žádná brnkačka….

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama